
Відбудова “Охматдиту”: як працює дитяча лікарня після ракетного удару Росії

Загальна експертиза щодо всіх будівель ще триває.
До 400 мільйонів гривень піде тільки на відновлення медичного обладнання “Охматдиту“. Добігає кінця експертна оцінка всього обладнання лікарні, що постраждало після вибуху. Вже наступного тижня може запрацювати операційний блок у новому корпусі пошкодженого закладу. Чимало пацієнтів чекають на свої планові операції, які були зірвані російською атакою.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Ірини Маркевич.
Маленькі українці постраждали через ракетний удар Росії
В “Охматдиті” демонтують стелю і збирають уламки після вибуху. В половині відділення немає світла, але вже є пацієнти.
Для двійні, Марії і Саші, “Охматдит” – це другий дім. Таких як вони називають “поспішайки” – діти народилися на шостому місяці з критичною масою тіла. Перші пів року жили тут, а після цього постійно приходять на реабілітацію.

Під час народження у Марії був крововилив в мозок. Постраждали ділянки, що відповідають за рухи, сидіння, ходіння. Реабілітологи не сумніваються, що вона буде ходити і наполегливо тренують – і тіло, і мозок.

Марію вчили ходити за допомогою складної системи, яка забирає на себе вагу тіла і дозволяє вертикалізувати лежачих пацієнтів. Завдяки цій системі діти, що не ходять, могли спробувати зробити свої перші кроки. Але через російську атаку – обладнання знищено. Проте у реабілітації таких пацієнтів навіть незначна пауза – це відкат назад.
Так сталося і з Вадимом. Ще тиждень тому він вже ходив без сторонньої допомоги. Сьогодні на тренажер йому допомагає сісти реабілітолог. На вибух нервова система відреагувала так, що Вадим знов перестав ходити самостійно. Аби зупинити регрес, вони терміново відновили заняття попри спартанські умови, по суті на розвалинах.

Терміново відновити роботу намагаються у всіх відділеннях, бо через російську атаку є не лише пряма шкода, коли хтось постраждав в моменті, а й безліч пацієнтів “Охматдиту, які можуть постраждати вже від наслідків.
Яка зараз ситуація у лікарні
Сергій Клименко – лікар-хірург і очільник приймального відділення. У момент вибуху почав операцію, але закінчити не зміг і нашвидкоруч
Comments (0)