30 Жовтня, 2024 4:25 pm

Нова версія РЕБ РФ “відключає двигуни дронів на льоту”: що треба знати про розробку окупантів, — ЗМІ

За словами журналістів, у РФ планують розробку четвертої версії “пригнічувача FPV-дронів”. Але керівник компанії визнав, що через проблеми з компонентами замовники попередньої версії з січня не отримують свої детектори.

Російські оборонні підприємства продовжують розвивати потенціал щодо радіоелектронної боротьби для захисту від українських безпілотників. Директор із розвитку російської компанії-розробника РЕБ 3mx Сергій Шандобило 8 червня заявив, що його підприємство працює над системою РЕБ для придушення безпілотної авіації, яка може вимикати двигуни дронів противника, поки вони в повітрі. Про це пише “Інститут вивчення війни” у зведенні від 8 червня.

За словами Шандобила, у планах його компанії представити новий “пригнічувач FPV-дронів” до кінця року.

Він також заявив, що компанія 3mx уже тестує комплексну систему “Тамерлан”, яка захищає від дронів на неназваній нафтобазі. Повідомляється, що система може знаходити дрони на відстані до трьох кілометрів і відстежувати їх на радарі на відстані до 500 метрів, поки система не придушить.

Глава російської компанії зазначив, що раніше об’єкти прикривали головним чином від відеознімання, а не боєприпасів. Раніше для цього використовували канадську систему SkyEye. Але із сучасним БПЛА, які на льоту змінюють частоти, вона не впорається.

Він також зазначив, що в серійне виробництво вже запущено четверту версію детектора “Булат”. У новій версії додався засіб індивідуального оповіщення “Таїр”, який дає можливість використовувати один детектор для 30 осіб. Планується випускати по 2 тис. одиниць на тиждень. Також у планах росіян випустити п’яту версію, оскільки “противник не стоїть на місці”.

Для детекторів дронів немає компонентів

За словами журналістів, деякі клієнти російської компанії, які оплатили замовлення “умовно в січні”, чекають на нього досі. Шандобило пояснив, що зволікання пов’язані з додатковими модулями до третьої версії детектора “Булат”.

“У нас дійсно виникла з ними проблема, — визнав керівник компанії. — Тому що велику кількість незамінних компонентів було скуплено у закордонних постачальників, утворився дефіцит”.

Він додав, що термін доставлення збільшився, виробництво модулів у запланованому обсязі не є можливим.

Головна проблема російського виробника РЕБ — у компонентній базі мікроелектроніки.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *