30 Жовтня, 2024 12:22 pm

Альтернативна пенсія: як самостійно накопичити достатньо для комфортного життя

Популярність і розвиненість депозитів є похідною від стану економіки, а цей стан сьогодні не найкращий. Чи підходять наразі депозити як спосіб накопичення на пенсію, чи можна на таких вкладах зберігати кошти 10-20 років та наскільки це може бути вигідним?

У Міністерстві соціальної політики рекомендували українцям самостійно заробляти та відкладати гроші на пенсію, а також готуватися працювати якомога довше. Другий рівень пенсійної системи досі не працює, але ніхто не заважає українцям протягом життя накопичувати гроші самостійно. Звісно, якщо вони є.

ВАЖЛИВО

Квартира, депозит чи банківське золото: що дасть більше прибутку у 2024 році

Гривневі депозити — це наразі найзрозуміліший та почасти найбільш прибутковий, інструмент отримання пасивного прибутку, каже Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку. Тому їх також можна використати, як спосіб накопичення та компенсації інфляційних втрат. Наразі чистий прибуток за гривневими вкладами з урахуванням закладеної в бюджеті інфляції у 8,6% складає 5-6%.

Наразі максимальним є депозит на 2,5 роки під 15,5% річних. Тобто найбільша дохідність зараз фіксується саме на вклади на максимальний термін

“Депозит — не інвестиція, а чудовий механізм для отримання пасивного прибутку. В умовах війни для певних категорій громадян це може бути досить привабливим, і апріорі він має бути вигідним для вкладника. Депозит, відсотки за яким не покривають інфляцію, просто не буде вигідним, тож банки насамперед згортають такі програми. Однак варто зауважити: щоб по-справжньому відчути прибуток з вкладу, сума розміщення має бути не нижче 50 тис. грн“, — відзначив експерт у коментарі Фокусу.

Популярність гривневих вкладів за висхідного економічного тренду тільки зростатиме
Популярність гривневих вкладів за висхідного економічного тренду тільки зростатимеФото: Pexels

Популярність і розвиненість депозитів є похідною від стану економіки, продовжує Дмитро Замотаєв. Зрозуміло, що в умовах війни, особливо у 2022-2024 роках, Україна залежить від міжнародної фінансової допомоги, яка спрямовується на покриття левової частки видатків бюджету. І багато залежатиме від того, якими виявляться підсумкові показники 2024 року, з якої позиції стартуватимемо у 2025 рік, адже макрофін може скоротитися майже вдвічі. Тобто, наголошує експерт, розвиток економіки — це головна передумова для розвитку гривневих вкладів та, відповідно, їх популярності у громадян.

Якщо немає заповіту: хто отримає депозит у спадок та які документи потрібно надати

Щодо термінів розміщення вкладів, то наразі максимальним є депозит на 2,5 роки під 15,5% річних. Тобто найбільша дохідність зараз фіксується саме на вклади на максимальний термін. Проте коли термін розміщення коштів добіг кінця, можна переукласти угоду, отримавши при цьому додатковий бонус у розмірі 0,5-1% до базової ставки. І так можна робити щоразу.

“Звісно, якщо економіка розвиватиметься більш потужно, інфляція скорочуватиметься, й відповідно знижуватимуться ставки за депозитами, — підсумував Дмитро Замотаєв. — Однак все ж таки потенційно популярність гривневих вкладів за висхідного економічного тренду тільки зростатиме“.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *