“Хочу встигати за майбутніми дітьми”: ветеран війни з Вінниччини, який втратив ноги на Донбасі, займається спортом
33-річний Олексій Замірко, ветеран російсько-української війни. Чоловік у 2015 році підірвався на міні біля Донецького аеропорту та втратив обидві ноги. Зараз він активно займається спортом у вінницькому “Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Поділля” та закликає долучатися до тренувань інших захисників з ампутаціями нижніх кінцівок.
“Хочу встигати за своїми майбутніми дітьми, наздоганяти їх маленькими, бо на це треба гарна фізична форма”, —зазначив Олексій.
Олексій Замірко, ветеран російсько-української війни. Суспільне Вінниця
Чоловік тренується вже понад місяць, тричі на тиждень по півтори години. За цей час він вже відчув значні зміни: став сильнішим, покращилась витривалість. Тренування допомагають йому не лише фізично, а й морально.
Займається на базі вінницького “Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Поділля”. Тренує ветерана Микола Левицький. Дотепер він навчав дзюдо для незрячих. Серед ветеранів з ампутаціями — Олексій дебютант. Чоловік сам прийшов до нього у залу.
“Він цим живе. Побачив зал, захотів ходити. Як тут відмовити? Тут руку тільки протягни – і вперед! Ввечері лягаю спати і думаю, що придумати. А наступного дня ловлю Олексія і все реалізовую. Моя ідея зараз – дати йому фізично розвинутися. А коли я це зроблю, у нас є багато видів спорту в інваспорті з такими нозологіями: велосипед, гребля, волейбол сидячи. Але там треба бути фізично підготовленим, щоб брати участь у змаганнях”, — розповів тренер.
Микола Левицький тренує ветерана російсько-української війни Олекся Замірка. Суспільне Вінниця
Практикують із тренером і боротьбу у “партері”. На заняття запрошують й інших захисників з ампутаціями нижніх кінцівок. Тренування — безкоштовні.
“Можливо, людям з ампутаціями нижніх кінцівок вдасться створити новий вид спорту для інвалідів – боротьбу дзюдо. Є можливість починати боротьбу одразу у партері. Будемо пробувати. Це непросто, адже кінцівки мають дуже велике значення. Ось одне коліно є – це вже плюс, якщо ж його немає, то важче. Але знаючи, що велика кількість ветеранів саме з ампутаціями нижніх кінцівок, набрати категорію або коло за схожими пораненнями не буде так вже й складно”, — підкреслив Олексій.
Микола Левицький тренує ветерана російсько-української війни Олекся Замірка. Суспільне Вінниця
За словами Олексія, життя після ампутації є. Займаючись спортом, він готує своє тіло до старості, аби бути сильним та витривалим.
Тренування ветерана російсько-української війни Олексія Замірка. Суспільне Вінниця
Олексій також мріє спробувати себе у волейболі сидячи. Нині у Вінниці саме збирають команду ветеранів з інвалідністю, і він прагне стати її частиною.
“Ваше життя ніхто не проживе і лише в ваших силах його змінювати. Хочете жити далі — виходьте з того, що маєте, і рухайтеся вперед”, — закликав Олексій.
Comments (0)