28 Листопада, 2024 1:25 am

Не прокуратура, а суфцільна інвалідність: скільки правоохоронців отримують пенсії та “косять” від мобілізації.

Кожен п’ятий працівник прокуратури отримує пенсійні виплати.

В органах української прокуратури працює 831 особа зі статусом інвалідності, з них 524 – прокурори. Ця цифра випливла завдяки запиту депутата Олексія Гончаренка, про що він повідомив у Telegram.

Де працюють прокурори з інвалідністю?

  • В Офісі Генерального прокурора таких працівників 66, з яких 26 – прокурори.
  • В антикорупційній прокуратурі їх лише троє, двоє з яких – прокурори.
  • А ось в обласних та окружних прокуратурах цифри значні: 762 співробітники з інвалідністю, 496 з них – прокурори.

Кожен п’ятий працівник прокуратури отримує пенсійні виплати, але це не завжди пов’язане з інвалідністю. Прокурори можуть виходити на пенсію після 25 років стажу навіть без статусу особи з обмеженими можливостями.

Кайданки
Кайданки

Звідки галас?

Все почалося після скандалу на Хмельниччині. Голова місцевої медико-соціальної комісії Тетяна Крупа, підозрювана у незаконному збагаченні, допомогла оформити інвалідність другої групи для 49 співробітників обласної прокуратури, включаючи самого прокурора області Олексія Олійника.

Після перевірки з’ясувалося, що 74% прокурорів з інвалідністю отримали свої довідки ще до 2022 року. Але питання залишилися: скільки таких довідок законне і чи немає тут зловживань?

Цікавий факт: серед перших заступників та заступників керівників обласних прокуратур вісім осіб мають статус інвалідності, але серед керівників такий статус ніхто не задекларував.

Поки що ситуація залишається пильною, а репутація системи прокуратури знову в центрі суперечок.

 

 

 

Джерело: https://znaj.ua/kompromat/499265-ne-prokuratura-a-sucilna-invalidnist-skilki-pravoohoronciv-otrimuyut-pensiji-ta-kosyat-vid-mobilizaciji

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *