5 Грудня, 2024 3:42 pm

Зеленський хоче відправити генералів ЗСУ з кабінетів в окопи

Відстань між генералом і солдатом повинна бути мінімальною.

Фото: АрміяІнформ

Фото: АрміяІнформ

Президент Володимир Зеленський висловився щодо зміни підходів до управління в ЗСУ. Ці зміни мають зменшити забюрократизованість в армії. Про це глава держави сказав час ІІІ Міжнародної конференції з продовольчої безпеки Grain From Ukraine, передає “Суспільне”.

Якщо військові хочуть переходити до системи корпус-бригада, то нехай так і роблять

Президент зазначив, що наразі у головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського є “головне завдання”, яке полягає у зменшенні бюрократії у війську.

“І якщо, але це вже вирішувати військовим, якщо перехід до системи на “корпус-бригада”, яку вони пропонують на сьогодні – це зменшення ось цієї відстані від генерала до солдата, якщо бюрократичність ця зменшиться, нехай роблять так”, – заявив очільник держави.

Окрім цього, президент заявив, що офіцер повинен бачити солдата. Зеленський сказав, що для нього особисто “генерал, який не був в окопі – не генерал, попри досвід”.

“І це дуже важливо. Офіцер повинен бачити солдата. Генерал, який не був в окопі для мене – не генерал, попри досвід. При всій повазі, сьогодні найскладніша ситуація на передньому краї, в окопі. Генерали повинні бути в окопах. Ось така війна”, – сказав президент.

Нагадаємо, що Збройні сили України представлять концепцію реформування, яка передбачає перехід армії на структуру “корпус-бригада”. Її мають презентувати до кінця листопада 2024 року. Така система дозволить суттєво зекономити людський та матеріальний ресурс.

Перші корпуси вже сформовано

Раніше видання “Мілітарний” писало, що ЗСУ переходять на корпусну структуру управління.

У Сухопутних військах вже є три армійські корпуси — 9, 10 та 11 (колишній Корпус резерву), наразі триває формування четвертого. Ще по одному корпусі є у Десантно-штурмових військах (Корпус швидкого реагування) та Морській піхоті Військово-Морських Сил ЗС України.

Нагадаємо, раніше командир 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України полковник Денис Прокопенко (Редіс) закликав змінити процедуру управління військами й створити в Силах оборони дивізії/армійські корпуси, оскільки маючи фронт шириною більше 1000 км, безглуздо та неефективно займатися мікроменеджментом, спускаючись до ручного управління ротами та батальйонами.

Створення армійських корпусів обумовлюється необхідністю мати з’єднання, здатні вирішувати бойові завдання на самостійному напрямку.

Бригада —  це тактичне військове з’єднання в усіх видах Збройних сил та родах військ. У сухопутних військах складається із декількох батальйонів (дивізіонів) й підрозділів військ спеціального призначення. В середньому чисельність бригади — від 1 000 до 8 000 осіб.

Дивізія — це тактичне військове з’єднання Збройних сил у складі декількох полків або бригад. Розрізняють піхотні (стрілецькі, мотострілецькі, моторизовані), механізовані, бронетанкові, повітряно-десантні, повітряно-штурмові, аеромобільні, артилерійські тощо. Дивізія налічує від 6 000 до 25 000 осіб.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *