7 Грудня, 2024 8:50 am

Працівникам ТЦК треба дозволити стріляти і застосовувати фізичну силу, – сержант ЗСУ

ТЦК треба дозволити застосовувати фізичну силу і стріляти в ухилянтів, якщо вони хамлять чи намагаються зашкодити співробітнику військкомату.

Скриншот з відео

Про це в інтерв’ю виданню “Твоє місто” заявив Андрій Соколов, старший сержант Збройних Сил України.

На працівників ТЦК нападають, а вони ще й винні, – Соколов

Співробітникам ТЦК має бути надано право стріляти в ухилянтів чи застосовувати до них фізичну силу у відповідь на погрози та силу з боку тих, до кого підходять на вулиці працівники ТЦК. Зараз військові комісари не мають можливості виконувати мобілізаційні плани, бо вони “беззахисні”, заявив військовий Збройних сил України Андрій Соколов.

“Вони не мають права застосовувати силу, вони ходять без зброї, їх часто дістають, на них нападають. Вони беззахисні в реальності.
Вони не мають права застосовувати силу, вони беззбройні ходять, на них напади роблять. Якщо людина була на війні, а тепер служить у ТЦК, і йому хамлять якісь негідники, в нього не витримують нерви й він застосовує силу. Зрештою, замість того, щоб якимось чином виправдати цю ситуацію, влада робить винними працівників ТЦК та СП”, – заявив сержант.

Андрій Соколов вважає, що співробітникам ТЦК повинна бути надана можливість застосувати фізичну силу проти ухилянта. “Повинні також дати право стріляти. Бо це є напад на військовослужбовця, під час війни. Нема що бавитись”, – додав він.

Мобілізація в Україні: у ВР подали законопроект щодо зниження мобілізаційного віку

У законопроекті №12222 пропонують зменшення граничного віку перебування на військовій службі та військовозобов’язаних у запасі. Згідно з документом, верхню вікову межу для призову на військову службу пропонують знизити з 60 до 55 років. Водночас він передбачає збереження права для громадян старших за 55 років служити в армії добровільно.

Один із ініціаторів законопроекту, нардеп Олексій Гончаренко, пояснює це рішення незадовільним станом здоров’я більшості чоловіків віком 55-60 років, а також зверненнями командирів нижчої ланки, які зазначають, що залучення таких військовослужбовців на деяких ділянках фронту є неефективним.

“Більшість чоловіків віком 55–60 років мають гірший стан здоров’я, часто визнаються “обмежено придатними” та фізично не здатні виконувати всі бойові завдання. Військові, які служать з 2022 року, особливо ті, хто зазнав поранень чи досяг віку 50+, потребують ротації або демобілізації. Командири відзначають, що “армія старішає”, і старші військовослужбовці не завжди можуть ефективно виконувати певні бойові завдання”, – йдеться у документі.

Нагадаємо, до лав ЗСУ можуть бути мобілізовані чоловіки віком від 25 до 60 років. Нещодавно нижню межу віку, з якого могли мобілізувати, знизили – з 27 до 25 років.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *