В ISW спрогнозували, чи може якась одна наступальна операція стати вирішальною у війні
Україна і Росія мають здатність створити глибокі оборонні позиції та резерви.
Вторгнення ЗСУ в Курську область чи російські наступи на східному фронті України самі по собі не є вирішальними військовими операціями, які допоможуть виграти війну.
Про це заявили в Інституті вивчення війни. Як пояснюють аналітики, як ЗСУ, так і окупантам не вистачає можливостей для проведення окремих вирішальних виграшних операцій. Замість цього вони мають проводити кілька послідовних операцій з обмеженими оперативними цілями, які в сукупності можуть досягти стратегічних цілей. Про це, зокрема, йдеться у дослідженні “Україна та проблема відновлення маневру в сучасній війні” д-р Фредерік В. Каган і д-р Кімберлі Каган.
Як зазначається, наразі рано оцінювати наслідки та оперативне значення боїв у Курській області та поточного наступу РФ на сході України. Значення цих операцій не виникатиме ізольовано, але потенційно важливі, оскільки стосуватимуться серії наступних кампаній.
На думку аналітиків, Україна і Росія мають здатність створити глибокі оборонні позиції та резерви, які завадять будь-якій окремій кампанії досягнути стратегічних цілей війни до її кульмінації. При цьому країна-агресора має достатньо бойової потужності, щоб прикрити свої кордони, хоча й ціною досягнення інших цілей.
“Отже, ефективний дизайн української та російської кампанії потребує продуманості та планування кількох послідовних операцій, кожна з яких визначає умови для наступної операції”, – йдеться у звіті.
Однак поки що жодна зі сторін не може проводити послідовні операції без перерви. Водночас оперативні паузи або зниження оперативного темпу дають іншій стороні можливість перехопити ініціативу.
Comments (0)