29 Листопада, 2024 3:37 pm

Південна Корея боїться перемоги України, бо тоді настане колапс у Росії, – Кулеба

Корейці бояться не ескалації конфлікту, а перемоги України.

Фото: вікіпедія

Ексміністр закордонних справ Дмитро Кулеба розкритикував недостатню реакцію Південної Кореї на появу північнокорейських військових на українському фронті. Про це він сказав в інтерв’ю 24 Каналу.

Південна Корея могла б набагато активніше відреагувати на появу військ КНДР на фронті

“Чи Південна Корея зараз адекватно реагує на появу північнокорейських солдатів на нашому фронті? Вважаю, що ні”, – заявив Кулеба, додавши, що така позиція його не дивує.

За його словами, Сеул, як заможна країна, міг би надати “мільярд чи два” на виробництво зброї в Україні. Кулеба підкреслив, що українська оборонна промисловість, яку партнери називають “менеджерським дивом”, має достатні виробничі потужності – бракує лише фінансування.

“Вони можуть робити більше, вони мають робити більше, але вони продовжують керуватися логікою, мовляв, не хочуть ескалювати та подивляться, що там і як”, – зазначив ексміністр.

Кулеба наголосив, що розмови про “небажання ескалації” безпідставні, оскільки Путін і так постійно ескалує конфлікт. “Куди ще ескалувати? Ракети, “Шахеди” літають, на фронті ми бачимо, що відбувається. Чого ви боїтеся? Але вони бояться не ескалації, а перемоги України, внаслідок якої відбудеться колапс Росії”, – підсумував він.

У цьому ж інтерв’ю Дмитро Кулеба пояснив чому наші партнери не дають дозволу Україні бити вглиб Росії далекобійним озброєнням.

Бити углиб Росії, це навіть не військовий, а політичний сигнал для Путіна

“Ні, я тут не прихильник конспірології щодо таємних домовленостей Білого дому і Кремля або Банкової і Кремля. Люди люблять конспірологію, вона добре продається в соцмережах і в новинах. Усе набагато складніше. Думаю, це пов’язано не з конспірологією, а з різними розрахунками та баченням стратегії війни на рівні генералів. Тому що до кожного міністра оборони та президента приходять військові з теками, картами, розкладають аналітичні довідки й кажуть, що “це ми не можемо, тому що”… а “це ми можемо, але воно їм не допоможе”, “це ми і можемо, і воно їм допоможе, але це матиме для нас негативні наслідки”. І потім ухвалюються рішення”, – сказав він.

Кулеба також впевнений,  що нам би допомогло рішення бити вглиб РФ. “Однозначно допомогло б. Незалежно від того, де б російські літаки були розташовані. Навіть як політичний сигнал, що це можна робити. Чи є відсутність цього рішення питанням якоїсь кулуарної домовленості між Росією і США? Не думаю”, – додав він.

Нагадаємо, що Президент Володимир Зеленський закликав партнерів України зняти обмеження щодо далекобійності західною зброєю. Однак Вашингтон заявив, що політика щодо використання американської зброї для ударів усередині Росії не змінилася і він не дозволяє Україні використовувати її. За даними аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), в Росії є щонайменше 250 військових об’єктів у зоні дії наданих США ракет ATACMS.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *