13 Листопада, 2024 3:55 am

Хоч Трамп критикував особисто Зеленського за війну, розв’язану Путіним, але тепер він у ролі союзника виглядає потенційно кращим варіантом, ніж Байден

 

Фото з Вікіпедії

Політика самостримування президента Джо Байдена у питаннях американської допомоги Україні настільки набридла Києву, що перемога Дональда Трампа на виборах із найгіршого кошмару перетворилася на промінь надії для українського керівництва. Про це пише The Economist.

Перемога Трампа подарувала українській владі надію

Хоча під час передвиборчої боротьби Дональд Трамп неодноразово критикував американську допомогу Україні та відмовлявся засудити російську агресію, після його перемоги Володимир Зеленський поспішив привітати республіканця.

“Ми з нетерпінням чекаємо ери сильних Сполучених Штатів Америки під рішучим керівництвом президента Трампа”, — написав він у соцмережі X.

Таке красномовне привітання, на думку авторів, зайвий раз підтверджує те розчарування Байденом, яке у приватних розмовах висловлюють українські посадовці. Відмова Америки надати Україні дозвіл використовувати подаровані ракети для ударів по Росії, хронічні затримки з поставками військової допомоги і нездатність запропонувати Україні надійні гарантії безпеки сприймалися як слабкість і лицемірство. Тож перемога Трампа може запропонувати Україні вихід із того, що The Economist охарактеризував в кращому випадку як “кривавий глухий кут, а в гіршому – поразку”.

Трамп не захоче бути автором поразки України

Хоча напарник Трампа по виборах, новообраний віце-президент Джей Ді Венс раніше озвучував наміри заморозити війну, примусити Україну до нейтралітету, жодним чином не покаравши агресора, автори публікації не вірять, що новий президент США повністю “продасть” Україну. Не в останню чергу через настрої його республіканських виборців.

“Він точно не захоче бути автором і власником поразки України. Але Трамп, швидше за все, вимагатиме від України чогось натомість. Це може бути, наприклад, доступ до її природних ресурсів. Його набагато менше хвилюватимуть будь-які ліберальні цінності”, – пише The Economist.

Невідомим елементом залишається Володимир Путін і те, на що він готовий погодитися заради миру. Джерела, близькі до російського лідера, дали суперечливі сигнали щодо його готовності до переговорів. Одне джерело попереджає, що “складні питання” роблять швидку мирну угоду “нереальною”. Путін, крім того, вважає, що його сили перемагають, і він впорається з ослабленими українцями.

“Логічно, що він просуватиметься далі. Але військовий успіх — річ оманлива. Ви ніколи не можете бути впевнені, що станеться завтра”, – пише видання.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *