27 Листопада, 2024 4:52 am

Експерти пояснили, чому Bayraktar став неефективним і що з ним робити

Турецький безпілотник Bayraktar втратив ефективність у ролі ударного дрона на фронті в Україні.

Військово-політичні оглядачі Олександр Коваленко та Олексій Гетьман пояснили NV, чому так сталося і як його тепер використовувати. На думку Коваленка, зменшення ефективного застосування цього безпілотника і як наслідок втрата актуальності Bayraktar пояснюється тим, що Росії вдалося сформувати ешелоновану систему ППО.

“В зоні бойових дій в Україні тотальна наявність російських систем ППО. Тому і ризики для Bayraktar величезні”, – сказав він і додав, що через це турецький дрон неможливо використовувати настільки ж ефективно, як це було раніше.

“Цей БпЛА не може працювати у тій місцевості, де є ешелонована ППО”, – пояснив аналітик.

Він зауважив, що успішне використання безпілотника на початку війни пояснюється тим, що тоді системи ППО росіян були на марші й таким чином їх простіше було ловити ударними БпЛА. Фахівець зазначив, що цей безпілотник власне і призначався або для використання в країнах, що розвиваються, або там, де немає ешелонованої ППО супротивника.

Погодився з аналітиком і військовий оглядач Олексій Гетьман. Він додав, що Bayraktar став легкою мішенню для російських засобів ППО тактичного рівня. Вразливість безпілотника експерт пояснив великими габаритами і невисокою швидкістю.

За словами експертів, замість Bayraktar як ударного БпЛА тепер використовують FPV-дрони.

Та попри все, на думку експертів, Bayraktar TB2 ще рано списувати з рахунків.

“Якщо його розглядати,  як розвідувальний БпЛА, то Bayraktar  зберігає свою актуальність”, – поділився думкою Коваленко.

Це тому, що турецький дрон обладнаний якісною оптико-електронною станцією, яка дає змогу зі значної та безпечної відстані використовувати його для розвідувальних операцій, корегування вогню, стеження за пересуванням ворога і патрулювання прикордонних регіонів.

У свою чергу Гетьман вважає можливим використання БпЛА у ролі системи зв’язку чи ретранслятора сигналу, що забезпечуватиме зв’язок із іншими безпілотниками, зокрема, FPV-дронами.

Дрони Bayraktar на війні в Україні

В кінці минулого року офіцер Головного управління розвідки Володимир Валюх сказав, що турецькі безпілотники Bayraktar TB2 на початку війни дуже допомагали ЗСУ домагатися успіхів, але тепер мають обмежену корисність, оскільки російські окупанти посилюють протиповітряну оборону. Валюх підтвердив, що TB2 все ще має певне застосування, але частота використання та ролі цих типів безпілотників змінилися. 

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *