26 Листопада, 2024 11:34 pm

“У відповідальності дівчата кращі”: Кирило Верес розповів про службу захисниць на фронті

За словами командира, військовослужбовиці показують гарні результати під час виконання завдань.

Герой України Кирило Верес, командир батальйону К-2 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи заявив, що на війні дівчата поводять себе відповідальніше на 100%, ніж чоловіки. За його словами, йому імпонує те, коли жінки є пілотами дронів. 

“У відповідальності. 100% кращі. Але до тих пір, поки вона тебе любить чи поважає (сміється). Як тільки каприз якийсь або образа – це ледь не саботаж. Дуже важко буває. Отак кричиш, говориш, говориш, кричиш, а потім мовчиш і понімаєш – одне і те саме. Хочеться вийти, грюкнути дверима, але ж це мій штаб, я не можу вийти (усміхається). Через це вони грюкають дверима. Я кажу: “Ну що ж ти робиш”? А вона мені: “Я не спеціально””, – розповідає Верес.

Водночас він запевнив, що у самовіддачі дівчата “дуже страшні” в гарному сенсі цього слова. 

“Але у відповідальності по виконанню задач, у самовіддачі – дівчата дуже страшні в хорошому смислі цього слова. У нас немає дівчат штурмовиків, це моє особисте бачення як командира. Але я дуже люблю, коли дівчата – пілоти. У нас є зараз дівчата старші над пілотами. Одна з них займається нічними бомберами, інша займається FPV і “Мавіками”. І в майбутньому вони будуть командирами взводів, тобто у підпорядкуванні в них буде 40 мужиків”, – підкреслив військовий.

За словами Вереса, здебільшого у його батальйоні дівчата виконують функції медиків або діловодів, проте є ті, які беруть участь майже в кожному бою. 

“Як для мене, багато. Маленький взвод дівчат. Це здебільшого медики, діловоди деякі. А щоб з топових, хто в двіжухах бере участь майже в кожному бою – це дві, плюс ті, які забезпечують бої – умовно кажучи, до трьох дівчат”, – зазначив воїн. 

Також він поділився тим, що іноді особовий склад ходить без бронежилета на бойових позиціях. Тоді Верес лякає бійців тим, що зателефонує їхнім дружинам. 

“Іноді пілоти собі можуть дозволити сидіти в бліндажі, літати без бронежилета. Ладно, ти літаєш без бронежилета, ну але виходиш ти ж на вулицю – одінь броню. А тут бац, бачу обстріл іде, а він сидить без броні. Чим краще риєш, тим більше живеш. Накрив бліндаж – живеш, не накрив бліндаж – вмер”, – додав командир батальйону. 

Герой України зазначив, що поки не доводилося набирати дружин, проте він жартує, що лякає воїнів цим. 

“Кажу: “Будеш жалітися – наберу дружину”. Розумієте, на війні дуже часто притуплюється відчуття страху. А ще є наша оця ху*ня: “авось пронесет” або “не со мной”. Нах*й це “не со мной”! Вийди в бронежилеті, ми ж не стоїмо 20 годин на посту. Почався обстріл – одінь броню”, – зауважив Верес.

Своєю чергою журналіст запитав командира, як він ставиться до помилок військових і чи дозволяє їм помилятися. 

“Канєшно. Але дивлячись, що за вашою помилкою потягнуло. Якщо ви розбили мобільний телефон – хр*н на вас. Якщо розбили дрон, якщо це перша помилка – прощу. А якщо помилка, яку тебе три місяці вчили не робити – накажу. А якщо із-за твоєї помилки загинув особовий склад – роздеру. Все. Проста математика”, – пояснив Верес. 

Однак він наголосив, що в першу чергу сварить себе, за те, що дії його підлеглих призвели до таких втрат. 

“І скажу так, що я зробив деякі кадрові зміни. Втрат було небагато, але вони були, і для мене це неприпустима розкіш. Якби той боєць був живий, я б йому за ту тупість розбив би лице по-отцовськи, а не дав би підсрачник. Але не можу я його оживити із-за його ж тупості (емоційно). А це мав побачити командир, який там був недалеко. Тому роботу над помилками ми також робимо постійно, і немає в нас такого, що віноват тільки солдатик”, – сказав боєць.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *