F-16 в Україні: США роблять ставку на молодь
Видання зазначає, що Сполучені Штати Америки переорієнтовують свою підготовку українських пілотів F-16 з досвідчених льотчиків на молодших курсантів. Це рішення може на багато місяців змістити термін, коли Україна отримає повну ескадрилью літаків. Воно було ухвалене через нестачу досвідчених українських пілотів зі знанням англійської мови. Деякі чиновники також заявили, що США вважають, що молодші кадети будуть більш відкритими до західного навчання.
Навчання українських пілотів відбувається у трьох різних місцях: на базі Морріс в американському штаті Аризоні, на військовій авіабазі Данії в Скрідструпі, яку нещодавно закрили. За даними WSJ, наразі курси пройшли з десяток пілотів, 11 з них зараз літають в Україні. За словами західного чиновника, деякі пілоти, які почали навчання в Данії, не пройшли програму.
Україні треба щонайменше 200 винищувачів F-16
За даними джерел The Wall Street Journal, Україна, швидше за все, не матиме повної ескадрильї F-16 (20 літаків і 40 пілотів, які ними керуватимуть) щонайбільше до весни чи літа наступного року.
За словами особи, знайомої з програмою, вісім українських курсантів, які минулого року вивчали базові навички польоту на реактивному навчально-тренажерному літаку Alpha Jets у Франції, минулого місяця почали навчання на F-16 у Румунії. Ще вісім досвідчених пілотів зараз завершують навчання на F-16 в Аризоні та прибудуть в Україну на початку наступного року.
Як заявив льотчик-випробувач першого класу, полковник Повітряних сил ЗСУ Олександр Лиходід в етері телеканалу “Київ24”, Україні треба щонайменше 200 винищувачів F-16 для встановлення паритету з росіянами у небі.
Пілот переконаний, що 10-20 будь-яких літаків на фронті нічого не вирішують, тим паче, коли в умовах війни відбувається спочатку опанування керування винищувачами F-16. “F-16 – це наше майбутнє, і це буде основна машина наших Повітряних сил”, – сказав експерт.
Comments (0)