Бідний Усик… “Як Тузік грілку”: яким був нервовий бій з Ф’юрі і найважчі 12 раундів у кар’єрі українця
До реваншу з Тайсоном Ф’юрі (34-1-1, 24 КО) 21 грудня в Ер-Ріяда Олександр Усик (22-0, 14 КО) підходить в статусі непереможного чемпіона світу з трьома основними поясами надважкої ваги. Але яким би обдарованим, розумним та працьовитим не був український боєць, і у нього вистачало важких боїв, де навіть найменші помилки ледь не коштували йому титулів і зіркових перспектив.
OBOZ.UA зібрав найскладніші бої Олександра Усика на професійному ринзі.
МАЙРІС БРІЄДІС. “Це найважчі 12 раундів, які я коли-небудь проводив”, – сказав Олександр Усик після півфіналу Всесвітньої боксерської суперсерії (WBSS) з латвійцем Майрісом Брієдісом. Бій відбувся 27 січня 2018 року на “Арена Рига”. На кону стояли два чемпіонські титули – за версіями WBC, який належав Брієдісу, та WBO, який носив Усик.
Поєдинок проти латвійського боксера вийшов для Олександра дуже непростим. Як пізніше писали експерти, українець дав вимахатися супернику в першій половині бою, а в другому влаштував йому справжню прочуханку. У результаті поєдинок завершився роздільним рішенням суддів – двічі 115:113 та 114:114 на користь українця.
За словами промоутер Усика Олександра Красюка, українець знаходився за крок від першої поразки у професійній кар’єрі: “Це було дуже близьке рішення. Якби той суддя не віддав Усику останній раунд, то була б нічия за більшістю рішень. Оскільки нічия, то йдуть до запискам четвертого арбітра, у нього теж нічия. А коли вже у четвертого судді нічия, тоді переможцем стає той, хто переміг у 12-му раунді. А переміг Брієдіс – 2:1”.
“Мені не сподобалося, що він разів п’ять пропустив удари знизу. Аперкоти Брієдіса. У нього це напрацьована комбінація. Саша йшов на сильну руку Майріса. Це його помилка. Треба було йти за ногу. Сергій Ватаманюк йому говорив, але на жаль. Іноді боксуєш на втомі”, – пізніше аналізував Денис Берінчик.
ДЕРЕК ЧІСОРА. Перехід абсолютного чемпіона крузервейту Усика в суперважку вагу пройшов не ідеально. Другий поєдинок у супертяжах проти досвідченого британця Дерека Чісори мав відбутися 23 травня 2020 року, але його перенесли на 31 жовтня через пандемію коронавірусу. До бою в Лондоні на “Уемблі” Олександр не боксував рік, і англійцю вдалося його добре пом’яти.
Чісора з перших хвилин захопив центр рингу, засипаючи українця градом ударів та намагаючись вирубати своїм бічним. Усик прагнув більше рухатися, уникаючи руки суперника і шукаючи варіанти для контратаки. З 7 раунду почала відчуватися втома Дерека, а ось українець взяв на себе роль першого номера та вирвав перемогу завдяки активності у чемпіонських раундах – 117:112, 115:113, 115:113.
“Вважаю, що Усик отримав те, чого він потребував – важкий і конкурентний поєдинок. Після стартових двох раундів він виглядав так, ніби вже пройшла половина бою. Його розривали, як ляльку. Вважаю, що Чісора заробив повагу за цей бій”, – оцінив промоутер Едді Хірн Усика, який завоював титул обов’язкового претендента по лінії WBO і заробив 1,65 млн євро, тоді як британець – 4,4 млн.
“Я рік не боксував. І як козак, вийшов саме куражнути, ви бачили мою посмішку? Я реально дуже вдячний Всевишньому за цю перемогу і за те, що ми відбоксували. Удари? Мій близький друг приблизно так само “гатив по мені”, коли ми готувалися. Ось так нещадно бив мене, тому я готовий був до цих “бомб”. Я думав про бокс – йти за передню руку, думав бити назустріч і закінчувати передню”, – розповів Олександр.
ЕНТОНІ ДЖОШУА. Якщо в першому поєдинку з Ентоні Джошуа Усік зумів здивувати британського чемпіона своїми можливостями та тактикою та відібрати у нього три основні пояси, то реванш 20 серпня 2022 року в Джидді дався українцю значно важчим. До бою у відповідь Ей Джей підготувався значно краще.
У другому поєдинку Джошуа був помітно легшим і швидшим, хоч усе ще й програвав Усику в роботі ніг. Олександру довелося дуже важко у 8-му та особливо 9 раунді, коли на нього обрушилася велика кількість силових ударів.
Проте українець витримав у критичний момент сутички і пішов уперед у заключних раундах, здобувши перемогу роздільним рішенням суддів – 113:115, 115:113 Усик та 116:112 та зберігши свої пояси WBA (Super), WBO, IBF та IBO.
Статистика ударів також показала перевагу Усика: 170 проти 124 за загальною кількістю точних влучень і 131 проти 101 – за силовими.
“Ви ніколи не плануєте, щоб вас побили в деяких раундах, але іноді це трапляється. Восьмий і дев’ятий раунди були вирішальними, і я побачив це в очах Ентоні: “Я переміг тебе”. Він так багато вклав у боротьбу, щоб здобути перемогу, але я думав, що не можу зупинитись. У дев’ятому раунді я зрозумів, що якщо я зараз впаду, то впаде і дух бійців, які захищають нашу країну. Я боксував не для себе, я боксував для всіх, хто захищає Україну”, – пояснив пізніше Усик.
ТАЙСОН Ф’ЮРІ. Перший поєдинок Олександра з Тайсоном Ф’юрі спочатку виглядав чимось бажаним, але нездійсненим для Усика, адже британець, який володів останнім престижним поясом у Королівському дивізіоні, спочатку кричав, що легко розправиться з крузером, що зарвався, а потім усіма способами намагався уникнути сутички. Чемпіон WBC начебто отримував травми або знаходив цікавіші заняття.
Дійшло до того, що Циганському королю пригрозили відібрати пояс, адже українець став офіційним претендентом на бій. А остаточно переконати ласого до грошей Тайсона змогли організатори бою з Саудівської Аравії. За інформацією британських ЗМІ, тільки за вихід у ринг проти Усика Ф’юрі мав отримати біля 101 мільйона доларів, тоді як Олександр – порядку 44 мільйонів.
Таким чином об’єднавчий бій у надважкому дивізіоні став реальністю. Але Тайсон спочатку поставився до нього не дуже серйозно. Казали, що він запізно розпочав свій табір, тому, посилаючись на травму, змусив перенести зустріч з 17 лютого на 18 травня. А потім, на думку багатьох, британець зробив тактичну помилку, коли скинув вагу, щоб встигати за швидкими ногами українця.
Під час поєдинку Ф’юрі все одно програвав у швидкості супернику. А у перший раундах взагалі ніяк не міг пристосуватися до Олександра і час від часу гримасничав у відповідь, мовляв, покажи, на що ти здатен, а потім я зроблю свою справу. Сценарій змінився у четвертому раунді, коли Тайсон вирішив працювати по корпусу опонента і часом досить вдало. У 6-му раунді Ф’юрі провів аперкоти в корпус і ніс Усика. І всі троє суддів віддали з 5-го по 7-й раунди британцю з рахунком 10:9.
У 8-му раунді Усик повернув собі ініціативу і дуже точно двічі поцілив правою, пошкодивши праве око Тайсона. У результаті чого британець закінчував трихвилинку з закривавленим обличчям. Олександр продовжив свій наступ після відпочинку, провівши серію з 14 ударів і потраплячи по супернику лівою через його руку. Дійшло до того, що британець похитнувся і сперся на канати, які його притримали.
Британські ЗМІ потім відмічали, що у цей момент здалося, що Циганський король не стоїть на ногах, його очі були мов скляні, а рефері мав привід зупинити бій, а також: “Ф’юрі падав і раніше, але ми ніколи не бачили, щоб йому було так боляче!” Суддя у свою чергу зафікував нокдаун Тайсона, який став 8-м у його кар’єрі і встиг відрахувати вісім секунд стоячи до того, як раунд закінчився, і гонг врятував англійця від нокаута.
Здавалось, що Тайсон втомлений і може стати легкою здобиччю, але тут проявилася його відома витримка і вміння тримати удар. Навіть пішов у наступ у останньому раунді. Тому перед оголошенням результатів напруга в залі була така, що її фактично можна було відчути. Але судді розділеним рішенням все-такі віддали перемогу Усику – 115 :112, 113:114 та 114:113.
Усик став першим абсолютним чемпіоном у надважкій вазі, який об’єднав усі чотири титули: “Батьку, ти чуєш мене, ми це зробили! Дякую дуже моїй команді, дякую Богу. Це великі можливості для мене, для моєї країни. Це перемога для всіх людей, які підтримували мене та Україну, українських військових, українських матерів, батьків та дітей”.
Тайсон, звісно, був незгодний зі своїм програшом: “Я вважаю, що Усик виграв кілька раундів, але я виграв більшість з них… Його країна перебуває у стані війни, тому люди стають на бік країни, що воює, але не робіть помилки, я виграв цей бій. І я повернуся. У мене є пункт про матч-реванш”.
Comments (0)