“Заробила” на інвалідності: ДБР викрило керівницю МСЕК, яка тримала у шафах і шухлядах $6 млн

Працівники ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагачені. У них вдома під час обшуків виявили готівкою майже 6 мільйонів доларів: гроші були всюди.

При цьому жінка намагалась викинути дві сумки із грішми через вікно: у них було пів мільйона доларів. Разом із керівницею МСЕК під підозру потрапив і її син, який має керівну посаду в місцевому управлінні пенсійного фонду.

Зазначимо, що керівницею Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) є Тетяна Крупа. Вона також є депутаткою обласної ради. Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області – її син Олександр Крупа.

Гроші тримала в тумбочці: деталі обшуку в керівниці МСЕК

Як повідомило ДБР сьогодні, 4 жовтня, правоохоронці у межах розпочатого кримінального провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби, провели низку обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання посадовців.

На роботі у керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи знайшли 100 тисяч доларів та підроблені медичні документи, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. А вдома у посадовців працівники ДБР знайшли майже 5 млн 244 тис. доларів США, 300 тис. євро, понад 5 млн грн, брендові прикраси та коштовності. Гроші були всюди: у шафах, шухлядах, нішах.

Також вилучено документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовців та відмивання ними грошей через різні бізнес-проекти. Жінка просто під час обшуку намагалась викинути гроші, щоб позбутись доказів: дві сумки з пів мільйоном доларів летіли через вікно.

Топпосадовці незаконно нажили великі статки: 30 об’єктів нерухомості, 9 автівок

Родина керівниці МСЕК та її сина, топпосадовця ПФУ, володіє 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, готельно-ресторанним комплексом на майже 3 тисячі квадратних метрів в одному із парків Хмельницького. За кордоном також мають власність: нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині. На валютних закордонних рахунках родина – 2,3 млн доларів США.

Усі ці статки не внесені до щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

ДБР зазначає, що досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Слідчі встановлюють низку інших посадових осіб та членів родини, які можуть бути причетними до здійснення злочинів.

Вирішується питання щодо повідомлення чиновникам про підозри за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах, декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення (ч. 5 ст. 190, ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 366-2, ст. 368-5 КК України).
Санкція статей передбачає позбавлення волі до 12 років з конфіскацією усього майна.

 

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *