19 Вересня, 2024 6:24 am

Україна за три етапи створює флот дронів-винищувачів – Bild

Україна розробляє нові засоби протидії дронам, щоб нівелювати перевагу росіян у небі. Про це 8 вересня пише Bild.

У публікації зазначено, що Росія активно обстрілює українську територію з повітря, але Україна не може у відповідь за допомогою західної зброї руйнувати російські аеродроми або збивати російські літаки на території РФ. Саме тому українські військові дослідники та їхні західні союзники працюють над інноваційними розв’язаннями цієї проблеми, пише Bild.

Київ веде роботу над “антидронами”, які мають зупинити повітряний арсенал Росії до того, як він прибуде в пункт призначення. Робота має три етапи.

Перший – це перехоплення квадрокоптерів, розвідувальних дронів і дронів-камікадзе. Україна вже впровадила це нововведення. Малі дрони перепрограмують так, що їх можна використовувати не для розвідки або атаки наземних цілей, а для повітряного бою. Щотижня невеликі українські дрони таранять приблизно 50 російських розвідувальних дронів і навіть збивають із неба більші дрони-камікадзе, зазначено в публікації.

Другий – використання дронів-перехоплювачів із нерухомим крилом. Проблема з невеликими квадрокоптерами полягає в тому, що вони можуть пролетіти лише кілька кілометрів, особливо на великій висоті. Тому Україна розробляє так звані перехоплювачі з нерухомим крилом, які можуть рухатися за противником на відстань до 60 км на висоті до 4 км, пише Bild. Такі дрони вже проходять випробування і, як очікують, їх буде розгорнуто пізніше цьогоріч.

Третій – “дрони-вбивці”. Україна прагне створити безпілотники, які зможуть перехоплювати і знищувати російські дрони великої дальності, такі як Shahed. Щоб бути ефективними, у них має бути швидкість не менше ніж 200 км/год і більша дальність дії (не менше ніж 200, а краще 500 км). Також у них має бути відносно невелика вартість порівняно з дорогими ракетами до ЗРК Patriot або IRIS-T, які Україна змушена використовувати зараз, щоб збивати російські дрони, ідеться в публікації.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *