У Росії помер головний конструктор “Іскандер-М”, яким окупанти вбивають українців
У Росії помер головний конструктор ракетного комплексу “Іскандер-М” Олег Мамалига. З цього комплексу російські окупанти завдають ударів по території України та вбивають українців.
На совісті покійного – й участь у розробці інших тактичних та оперативно-тактичних комплексів, за допомогою яких РФ сіє смерть та розруху скрізь, куди дотягується. Про смерть Мамалиги повідомляють російські пропагандисти, а також холдинг “Високоточні комплекси” корпорації Ростех.
“Помер головний конструктор “Іскандера-М”, який сьогодні використовують у зоні СВО. Олег Мамалига також брав участь у створенні тактичних (“Точка”) та оперативно-тактичних ракетних комплексів (“Ока”, “Ока-У”). Крім того, доклав руку до створення перших радянських ПТРК (“Джміль”, “Малютка”)”, – зазначає один з російських пабліків.
Також Мамализі приписують участь у розробці міжконтинентальної ракети “Гном”, яка не пішла у серійне виробництво: про це згадувалося на сайті “Російської профспілки працівників промисловості”.
Зважаючи на те, що в російських джерелах зазначена дата народження цього конструктора і досить докладно описані його навчання і “трудовий шлях”, знайти згадку про те, де народилася ця людина, неможливо. З урахуванням того, що носив він досить поширене в Україні прізвище, не виключено, що головний конструктор “Іскандер-М” мав українське коріння.
Як би там не було, прожив Мамалига значно довше, ніж численні жертви його розробок: він помер у віці 91 року. І, на жаль, дух Мамалига випустив у своєму ліжку, а не задихнувся під руїнами зруйнованого “Іскандером-М” або іншим своїм винаходом власного будинку.
Старанне служіння інтересам держави-агресора – спочатку СРСР, а потім і РФ – дозволило йому зібрати значний “урожай” держнагород: російські пропагандисти перераховують, що він був “лауреатом Державної премії, Премії Уряду РФ, кавалером орденів Жовтневої Революції, Трудового Червоного Прапора, “Знаку Пошани”, а також був членом-кореспондентом Російської академії ракетних та артилерійських наук.
“Все трудове життя він присвятив роботі в коломенському КБ машинобудування. Мамалига брав участь у розробці озброєння та військової техніки, у тому числі перших радянських ПТРК”, – заявлено в некролозі холдингу “Високоточні комплекси”.
“Дітище” Мамалиги, “Іскандер-М”, російська пропаганда охрестила “неперевершеним”. Заявлено, що він здатний уражати цілі з відстані до 500 км, таку відстань ракета, запущена з комплексу, як запевняли розробники, долає менш ніж за 4 хвилини. Перший запуск відбувся вже після розпаду СРСР, на початку 1993 року, а на озброєння російської армії його було прийнято 2006-го.
“Комплекс вважається одним із героїв спеціальної військової операції. За його допомогою практично щодня російські військовослужбовці уражають різні об’єкти формувань київського режиму”, – у властивій їм манері видали російські пропагандисти.
Зокрема, саме цей комплекс використовувався, наприклад, для “героїчного” удару по базі відпочинку у близькому передмісті Харкова 19 травня цього року: тоді загинуло шестеро людей, ще майже 30 постраждали, серед поранених була дитина 8 років. По базі окупанти вдарили двічі: другого удару вони завдали, коли на місце приїхали екстрені служби.
Цією ж ракетою окупанти вдарили також по кафе в селі Гроза на Харківщині 5 жовтня 2023 року, де проходив поминальний обід по захиснику, який загинув ще 2022-го та зусиллями сім’ї був перепохований на малій батьківщині. Тоді загинули 59 мирних жителів, переважно літні люди та жінки, також росіяни вбили маленьку дитину.
Та й не менш “героїчна” атака на готель у Краматорську Донецької області ввечері 24 серпня також, за даними Офісу генерального прокурора України, могла бути здійснена саме “Іскандером-М”: унаслідок удару постраждали журналісти Reuters, одного з них досі шукають під завалами.
Comments (0)