22 Грудня, 2024 8:20 pm

Працюйте до останнього: у Кабміні повідомили, що великих пенсій не буде

Де дізнатись кількість стажу

Щоб своєчасно дізнаватись інформацію про свій стаж, можна скористатись особистим кабінетом на вебпорталі ПФУ. Зручніше користуватись спеціальним застосунком “Пенсійний фонд”. Він доступний як у Google Play, так і в Apple Store.

Щоб авторизуватись, користувач може скористатись такими методами:

  • кваліфікований електронний підпис (КЕП);
  • через акаунт на платформі GOV.ID;
  • ввести індивідуальний логін і пароль, який особа може отримати у відділенні ПФУ.

Яка ще інформація доступна особі

Окрім кількості стажу, у сервісах Пенсійного фонду особа може самостійно контролювати такі дані:

  • сума заробітної плати з якої було сплачено ЄСВ;
  • дані про місця роботи;
  • інформацію про отримання спецдопомоги через втрату працездатності.

Також громадянин може дізнатись розмір своєї майбутньої пенсії. Для цього, у сервісах ПФУ є функція “Пенсійний калькулятор”.Зверніть увагу! У деяких випадках дані, що знаходяться у базі ПФУ можуть бути неповними чи некоректними. У такому випадку, особа має звернутись у Пенсійний фонд і надати документи, що підтверджують неправдивість зафіксованої інформації.

  • Уряд заявив, що в Україні не буде великих пенсій, і громадяни повинні будуть працювати, доки це можливо.
  • Заступниця міністра соціальної політики закликала українців зберігати гроші для пенсії, оскільки державна виплата буде мінімальною.
  • Стаж для виходу на пенсію у 2024 році буде збільшуватися щорічно; для 60-річних у 2024 році страховий стаж повинен бути 31 рік.
Chevrons down

Пенсія українців

У Мінсоцполітики повідомили, що у розвинених країнах пенсія за віком або зовсім мінімальна, або взагалі відсутня. Тож українцям доведеться працювати, поки на те буде фізична можливість.

Великих пенсій більше не буде

Заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак повідомила, що українцям потрібно готуватися працювати стільки, скільки це буде можливо. Тобто, держава все ж виплачуватиме солідарну пенсію, проте вона буде зовсім маленька.

Вона наголосила, що у розвинених країнах пенсія або мінімальна, або її взагалі немає. Натомість ті, хто хочуть мати високі виплати на старості мають накопичувати гроші.

Дарина Марчак

Заступниця міністра соціальної політики

В Україні ми маємо побудувати три елементи пенсійної системи: солідарні пенсії вже є… Крім того, нам треба починати роботу над запровадженням загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи, бо демографічна ситуація у нас вже зараз дуже критична.

Заступниця наголосила, що нині на одного пенсіонера припадає один платник податків, який фактично його і забезпечує.

Й надалі ситуація, скоріше за все, буде погіршуватися,
– вважає Дарина Марчак.

Вона порадила українцям починати відкладати додаткові кошти на свій власний “пенсійний рахунок”, бо працювати доведеться поки це буде фізично можливо. На її погляд, Україна має бути “країною активного довголіття”.

Стаж для виходу на пенсію у 2024 році

Українці можуть вийти на пенсію у 60, 63 та 65 років при наявності необхідного страхового стажу. У 2024 році вимоги до нього складають 31 рік для 60-річного віку та 21 рік для 63-річного.Зверніть увагу! Вимоги до стажу ростимуть на рік щороку до 2028 року. Проте це не стосується вимог до стажу для 65-річного віку – для виходу стабільно буде потрібно 15 відпрацьованих років.

Вимоги для 60 років змінюватимуться так:

  • у 2025 році – 32 роки страхового стажу;
  • у 2026 році – 33 роки;
  • у 2027 році – 34 роки;
  • у 2028 році – 35 років.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *