Окупанти дуже серйозно ставляться до ймовірності проведення ЗСУ десантної операції зі звільнення Криму. Вони риють окопи і будують лінії оборони в Криму.
Загарбники окопуються там, де може висадитись український десант
Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук пояснив, що приготування росіян в Криму, зокрема будівництво фортифікацій та окопів, підтверджує серйозне ставлення Росії до військового звільнення півострова.
“Зараз є інформація про те, що росіяни активно окопуються і готують лінії фортифікацій. Тут слід зазначити, що такі дії також повʼязані з закінченням фінансового року і їм якомога швидше потрібно “освоїти” кошти. Тому зараз вони на швидку руку намагаються виконувати інженерні роботи саме в тимчасово окупованому Криму. Всі ми розуміємо, що таким чином дехто собі заробить черговий хороший капітал”, – пояснив Плетенчук в ефірі телеканалу “Еспресо”.
Речник ВМС ЗСУ наголосив, що в Росії дуже серйозно ставляться до ймовірності проведення Україною десантної операції зі звільнення Криму.
“Росія готується до різноманітних сценаріїв розвитку подій в Криму. Ймовірно, вони серйозно розглядають варіант того, що Україна буде звільняти тимчасово окупований Крим. Тому й намагаються зараз підготуватись. Зокрема, риють окопи, будують фортифікаційні споруди та лінії оборони в Криму. Пояснити їхні приготування якось інакше не можна. До того ж окопуються росіяни на десантно небезпечних ділянках. Тобто, вони своїми діями серйозно сприймають можливість спроб з боку України звільнити Крим військовим шляхом”, – додав він.
Росія кидає на захист Криму всі засоби
Окрім зведення фортифікацій, ворог завозить на півострів все, що може, щоб вберегтися від українських атак. Росія змушена стягувати великі сили для протиповітряної оборони та іншої військової інфраструктури, щоб утримати контроль над тимчасово окупованим Кримом.
Дмитро Плетенчук зауважив, що у зв’язку з цим росіяни навіть перенаправляють ресурси з інших напрямків, намагаючись захистити свою стратегічну інфраструктуру в Криму.
«Вони постійно, особливо перед періодом штормів, максимально нарощують усі засоби. Це гідротехнічні споруди, це понтони, це прибудови різноманітні. Минулого року, наприклад, на охороні мосту перебували від 10 до 14 кораблів і катерів одночасно. Зараз їх нуль. Вони перекладають це на повітряну складову», — сказав він.
За його словами, для оборони від безекіпажних катерів окупанти використовують, наприклад, гелікоптери, в першу чергу. Тому що вони мають приблизно таку саму швидкість і, відповідно, на них патрулювати таку ділянку легше, ніж на літаку.
Comments (0)