Про це розповіла нардепка від “Європейської солідарності” Ніна Южаніна.
Нардепка каже, що згідно з ухваленим Держбюджетом на 2025 рік, передбачено збільшення фонду оплати праці для наступних органів:
- ВРУ (апарат) – на 26,2%,
- Офіс Президента – на 11,2%,
- КМУ – на 19,7%,
- НАБУ – на 28,2%,
- Прокуратура – на 25,8%,
- Спеціалізована антикорупційна прокуратура – на 71,2%,
- БЕБ – на 75%,
- Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку – на 49,6%,
- Рахункова палата – на 38,2%,
- НАЗК – на 7,4%,
- суди – на 9,3%,
- податкова – на 39,3%
- митниця – на 15,4%,
- Держфінмоніторинг – на 7,7%,
- РНБО – на 6,3%,
- Міністерство фінансів – на 4,3%.
За її словами, через підвищення працівники цих органів майже не відчують збільшення військового збору з 1,5% до 5%.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 13 вересня затвердив проєкт державного бюджету на 2025 рік. У пріоритеті — оборона та безпека нашої країни.
Водночас 17 вересня Верховна Рада у першому читанні проголосувала за підвищення податків. Внаслідок цього, військовий збір, який сплачують усі офіційно працевлаштовані громадяни, може зрости з 1.5% до 5%. Також зростуть податки для 1-ї і 2-ї груп ФОП.
І хоча парламент ще в цілому не проголосував за ці зміни в оподаткуванні, дохідна частина у проєкті держбюджету на 2025 рік уже розрахована з огляду на додаткові надходження, які прогнозують, якщо закон ухвалять.
Зміни до держбюджету
У липні міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що Україна має дефіцит бюджету в 500 мільярдів гривень. Найбільше коштів нині потребують Сили оборони. Зокрема потрібно виплачувати зарплати військовим. У вересні 2024 року виявилося, що грошей на зарплати військовим може не стати вже цього місяця. Нардеп від партії “Батьківщина” Іван Крулько повідомив, що сталося це через те, що до вересня очікували деескалації.
3 вересня Рада підтримала збільшення державного бюджету на 500 мільярдів гривень. Окрім того, премʼєр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що 60% держбюджету спрямують на видатки армії та потреби Сил оборони.
Comments (0)