Командири кинули 20-літніх і втекли: у ГУР показали, кого з полонених повернули до Росії
Проєкт “Хочу найти” оприлюднив фото та відео тих строковиків, яких 13 – 14 вересня повернули до Росії. Мова про тих солдатів, яких узяли в полон бійці ЗСУ на Курському напрямку.
Джерело:“Хочу найти”
Строковики пробули в полоні близько місяця. На запитання українських спецслужб, чому їх так швидко поміняли, вони відповіли: напевно, тому, що ми солдати строкової служби, а 30 днів достатньо, щоб ухвалити рішення про обмін. Мовляв, російська влада схаменулася. Але їм нічого було відповісти на те, чому українців не міняють по три роки, особливо “Азов”.
Кого Україна відправила до Росії з полону
147 військовополонених ЗС РФ із Курського напрямку вирушили додому в рамках дводенного обміну. 93 із 147 обміняних родичі розшукали через проєкт “Хочу найти”, отримавши підтвердження про перебування у полоні. З багатьма із них рідні навіть встигли поговорити телефоном завдяки консультантам з громадського руху з пошуку та повернення додому військових армії РФ “Наш Вихід”,
– мовиться в повідомленні.
Більшість солдатів, які потрапили на обмін, – строковики 488 мотострілецького полку, військова частина 12721 (місто Клинці). Вони провели в полоні близько 32 днів.
Військовополонені росіяни / Фото “Хочу найти”
Ці бійці молоді, їхній середній вік – 25. Більшість молодша за 22 роки, а наймолодшому всього 18.
“Це саме той підрозділ, командування якого відправило строковиків на передову, а саме втекло до Курська і звідти відправляло накази стояти на смерть”, – акцентують в “Хочу найти”.
Курські військовополонені, яких відправили додому / Фото “Хочу найти”
Звідки родом строковики, яких повернули до Росії 13 – 14 вересня:
- Курська область – 15 осіб;
- Північна Осетія – 15 осіб;
- Республіка Комі – 12 осіб;
- Кабардино-Балкарська Республіка – 7 осіб;
- Тюменська область – 8 осіб;
- Республіка Дагестан – 7 осіб.
Більшість указаних регіонів далекі від Москви, що вкотре підтверджує: за центральну владу воюють регіони. Прізвище наймолодшого військовополоненого теж не російське – його звати Лев Іодікіс.
Comments (0)