Зеленський пообіцяв знайти гроші, щоб відновити зруйновану друкарню у Харкові
Президент Володимир Зеленський під час візиту до Харкова оглянув зруйновану російським ударом друкарню «Фактор-Друк».
Про це повідомив Офіс президента.
Як відомо, під час ракетної атаки на Харків 23 травня на підприємстві було понад 50 працівників. Семеро людей загинули, 21 працівник друкарні постраждав.
Лише за попередніми підрахунками, унаслідок російської атаки було знищено близько 20 тисяч книг для дітей і дорослих, зокрема шкільних підручників. Перед цим Зеленський озвучив, що у друкарні згоріли 50 тисяч книг.
Президент висловив співчуття рідним і близьким тих, хто загинув унаслідок цього ракетного удару. Він також пообіцяв, що держава знайде гроші для того, щоб відновити потужності виробництва.
Сергій Політучий — власник групи компаній «Фактор», до складу якої входить друкарня «Фактор-Друк», — зазначив, що Харків є основним виробником поліграфічної продукції в Україні, але зараз виник великий дефіцит потужностей. Видавництва не можуть вчасно надрукувати книги, зокрема навчальну літературу. Лише в одній цій типографії щороку друкували близько третини від усієї кількості книжок в Україні. Зокрема, приблизно 40% становили шкільні підручники.
Що відомо про атаку?
Приблизно о 10:30 23 травня війська росії відкрили вогонь по Харкову, поціливши по Основʼянському та Холодногірському районах міста, а також центр міста Люботин. Наразі відомо про 31 постраждалого та 7 загиблих на Харківщині.
Зокрема російська ракета влучила у харківську друкарнею «Фактор-Друк». За своїми потужностями це підприємство могло забезпечити всю країну — друк усіх книжок, які досі видаються в Україні. Це своєрідний поліграфічний комбінат, який друкує все — і газети, і журнали, і книги.
Палітурний цех підприємства має площу 4 тисячі квадратних метрів, 1 тисяча — ущент вигоріла. Унаслідок атаки згоріло обладнання приблизно на 3-4 мільйони євро.
Політучий зазначив, що окрім трагедії для рідних та близьких, смерть працівників поліграфії є трагедією для галузі, оскільки це не масова професія. За його оцінкою, щоб підготувати відповідного спеціаліста, необхідно близько 5 років: «Цієї спеціальності немає, ми таких людей уже не знайдемо».
Comments (0)