“З 18 травня в Україні змінюється і підхід до цієї війни”: речник Міноборони анонсував нові реалії для чоловіків
Закон про мобілізацію набуде чинності у наступну суботу, 18 травня. Однією з його вимог є те, що військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років мають протягом 60 днів після введення документу у дію оновити свої дані в ТЦК, ЦНАПі або електронному кабінеті військовозобов’язаного.Play Video
У Міністерстві оборони України пояснили, що це необхідно для того, щоб держава зрозуміла, скільки чоловіків у віці від 18 до 60 років є здоровими, яку військово-облікову спеціальність вони мають, і хто з них має право на бронювання чи відстрочку. Про це розповів речник Міноборони Дмитро Лазуткін під час інтерв’ю на каналі “Еспресо”.
Він зазначив, що з 18 травня, коли закон про мобілізацію стане чинним, підхід до цієї війни зміниться, оскільки не можна допускати, щоб деякі люди воювали, а інші жили мирним життям. Лазуткін наголосив, що зараз необхідно мобілізуватися всій країні.
“Якщо говорити глобально, то з 18 травня, коли набуває чинності закон про мобілізацію, то передусім змінюється і підхід до цієї війни. Тому що та історія, коли частина людей воює і постійно перебуває на фронті, а частина живе своїм спокійним життям, вочевидь, що цьому вже приходить край. Разюча відмінність, яка кидалася щоразу в очі, коли повертаєшся з Донбасу у Київ чи Львів, чи інші мирні міста, не є нормальною. Можливо, це було б нормально, якби у нас був слабкий ворог, однак у цьому випадку треба мобілізуватися всій країні, всьому суспільству. Від 18 травня всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають уточнити свої дані у ТЦК та СП, є можливість це зробити в електронному кабінеті, а також у ЦНАП”, – зауважив речник Міністерства оборони України.
За його словами, важливо, щоб держава мала розуміння про те, скільки чоловіків цього віку є здоровими, які мають військово-облікові спеціальності, або, наприклад, хто має третю дитину та має право на бронювання чи відстрочку, або тих, хто переселився і змінив місце проживання.
Лазуткін також зазначив, що чиновники категорії “Б” (керівники та заступники керівників державних органів) та “В” (інші посади державної служби) тепер будуть бронюватися на 50%, а не на 100%, як раніше. Залишаться заброньованими чиновники категорії “А” (вищий корпус державної служби). На облік також потраплять пенсіонери силових структур.
“Це була чутлива тема, про яку багато говорили, і також певною мірою відповідає запиту на справедливість”, – резюмував він.
Раніше повідомлялося, що українське законодавство дозволяє деяким категоріям громадян відмовитись від проходження військової служби через релігійні переконання. Однак конституційним положенням лише передбачено гарантію заміни військової служби альтернативною невійськовою за наявності такої обставини.
Comments (0)