Після війни українське суспільство зіткнеться з проблеми, що пов’язані з ветеранами. Тисячі військових повернуться додому зі своїми внутрішніми проблемами та образами. із цим доведеться працювати. Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” розказав Андрій Жолоб, який два роки служив командиром медичної роти 46-ї окремої аеромобільної бригади десантно-штурмових військ ЗСУ.
Зокрема, за його словами, тільки у Львові буде близько 50 тисяч ветеранів.
“Жодна країна не могла підготуватись до зустрічі ветеранів, щоб передбачити всі складні проблеми, ані США, ані Ізраїль. До цього неможливо підготуватись, тому що існує індивідуальна річ, дуже проблемна, яку дуже часто використовують менш освічені люди. Це звучить з їхнього бачення приблизно так: “Я воював, тепер я нічого не буду робити, давайте носіть мене на перинах і засипайте грошима. Ви мені всі винні””, – говорить бойовий медик.
Він пояснив, що це внутрішня образа ветерана на все суспільство, на те, що він пішов воювати, а інші – ні.
“Але найгірше, що може зробити з собою боєць після війни ‒ це їхати верхом на коні на своїй печалі. І почати її перетворювати, на жаль, щодо суспільства, а тоді сідати і жебракувати, заливатися алкоголем і так далі. Ось із цим будемо ми працювати. Тому матимемо великі виклики”, – каже Жолоб.
Ветеран впевнений, що буде багато проблемних випадків, зокрема, домашнє насильство й спроби самогубства.
“Ми не оминемо цього. Не станемо першою у світі превентивною нацією, в яку щасливо повернуться ветерани, і негайно, як на брошурках релігійних організацій, почнуть танцювати, взявшись за руки”, – каже бойовий медик.
Він звернувся до простих українців із проханням не ігнорувати військових.
“Я б дуже просив свідомих громадян не переступати через людину, яка лежить на вулиці. Якщо бачите, що людина в біді, незалежно військовий, не військовий, ветеран чи не ветеран, запитайте, а чим можна допомогти”, – сказав Жолоб.
Нагадаємо, минулого року на Львівщині запрацював простір для ветеранів. Відкрили його й Моршині, де військові проходять реабілітацію. Тут можна отримати психологічну та правову допомогу. Крім того, у центрі діятимуть фізкультурно-спортивна реабілітація і зала для тренінгів. Також є ігрова зона для дітей.
Comments (0)