Україна та РФ ведуть таємні переговори про припинення обстрілів, обмін полоненими та долю Криму, — Die Zeit

Україна та Росія проводять закриті переговори для обговорення потенційних компромісів, повідомляє редакторка політичного відділу німецького видання Die Zeit Еліс Бота.

Україна та Росія обговорюють можливі компроміси на закритих переговорах

За словами Боти, серед обговорюваних тем – взаємне уникнення ударів по енергетичній інфраструктурі, обміни полоненими, повернення незаконно вивезених українських дітей та зернова угода. Як зазначено в статті, ці переговори відбулися в різних локаціях, таких як Копенгаген, Київ, Мальта, Давос, а також Джидда в Саудівській Аравії, де навіть були представники Китаю.

Деякі з цих дискусій не принесли бажаних результатів. Наприклад, Чорноморська зернова угода припинила дію через рік. Також переговори, ініційовані Катаром для захисту інфраструктури, були зупинені після початку операції в Курській області, пише Бота.

Однак, частина дипломатичних зусиль мала більший успіх, і обидві сторони отримали вигоду від цих зустрічей. Про частину переговорів не повідомляли публічно, адже таємна дипломатія часто є ефективнішою.

Прихована дипломатія або так званий “другий трек” покликана досліджувати можливі межі компромісів. Які кроки готова зробити Україна? Чи можна тимчасово відкласти питання щодо статусу Криму? В яких сферах Росія може піти на компроміс? Такі питання обговорюються за зачиненими дверима і на рівнях, нижчих за офіційні, пише редакторка.

“Уявіть, що сталося б в Україні, якби раптом з’явилися чутки, що президент Зеленський готовий поступитися територією. Але коли українські та російські чиновники, політичні радники й політологи говорять про це конфіденційно, інша сторона знає, де простір для маневру. А де – ні”, – зазначає Бота.
Вона додала, що німецькі посадовці, які виступають за врегулювання конфлікту через переговори, а не військовими діями, обізнані про ці процеси. Однак їхні заклики до миру часто означають капітуляцію України.

“Питання вже не в тому, чи відбудуться переговори. Питання в тому, коли і як. Вирішальне значення має одне: Володимир Путін має бути готовий до цього”, – підсумувала авторка.

В ОП назвали умову початку переговорів з РФ

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак наприкінці жовтня сказав інтерв’ю Corriere della Sera наголосив, що президент Зеленський ніколи не говорив про територіальний компроміс, завжди наголошуючи на необхідності прийняти міжнародно визнані кордони.

“Однак це правда, що він був готовий вести переговори (у 2022 році, – ред.), виходячи із ситуації напередодні російського вторгнення. Для нас Крим та Донбас залишаються українськими, вони не підлягають обговоренню. Ми проти заморожування війни, ми хочемо її завершення. Нас заспокоює той факт, що країни Глобального Півдня також засуджують російське вторгнення та силове захоплення територій”, — заявив Єрмак.

При цьому глава ОП наголосив, що для того, щоб розпочати переговори, необхідно повернутися до ситуації, що була до першого пострілу російської гармати о четвертій годині ранку понад два роки тому.

“Тоді ми будемо говорити про те, як відновити наш суверенітет до кордонів 1991 року”, — сказав Єрмак.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *