9 Травня, 2025 06:38

The Times: після війни в Україні може бути неконтрольований обіг зброї, вона може бути всюди

Британське видання The Times попереджає, що після війни Україна може зіткнутися з проблемою неконтрольованого обігу зброї. Експерти побоюються перетворення країни на “базар зброї”.

Британське видання підкреслює, що в разі врегулювання війни рф проти України, тоді у вже повоєнній країні виникне проблема переобліку вогнепальної зброї, передає УНН із посиланням на матеріал у щоденній британській газеті Times.

Україна, переповнена зброєю – нібито “рай для торговців”, або “неконтрольована зброя”, як засіб вирішення спорів. На це звертає увагу британський The Times. Зокрема вказується, що післявоєнна Україна (якщо це можливо у найближчі часи), може стати “суспільством Калашникова”, у якому суперечки, які колись вирішувалися кулаками, вирішуватимуться зброєю. Експерти побоюються, що це реально, у разі зволікань із державним регулюванням, наприклад – викупом державою незареєстрованої зброї.

Видання нагадує, що у квітні 2024 року міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко спробував підрахувати, скільки зброї перебуває на руках у громадян України, його цифра становила від 1 до 5 мільйонів одиниць.

Коментар

Правда в тому, що ніхто не знає, скільки зброї зараз перебуває в Україні

 – пояснює координатор української мережі Глобальної ініціативи з боротьби з транснаціональною організованою злочинністю (GI-TOC) Федір Сидорук.

За останні роки фахівець об’їздив усю Україну, підтримуючи зв’язок із правоохоронними органами, військовими та злочинцями, щоб скласти актуальну картину щодо кількості зброї в країні та її місцезнаходження.

Контрабандні військові запаси з колишньої Югославії забезпечували вогневу міць для злочинців і терористів у Європі протягом десятиліть після завершення конфлікту в 2001 році.

– звертає увагу Times. 

Відповідно до цього, експерти GI-TOC побоюються, що без суворого післявоєнного контролю Україна може перетворитися на базар зброї в югославському стилі для злочинців.

Що буде після припинення вогню? Немає закону, який регулює зброю. Немає української політики щодо демобілізації, роззброєння чи реінтеграції ветеранів у суспільство. На сусідніх Балканах є доступні транзитні шляхи до Західної Європи

– каже Брайан Лі, експерт з торгівлі зброєю у Східній та Західній Європі.

Слід зазначити, що США начебто мають план “А” і “Б” щодо завершення війни в Україні. Держсекретар США Рубіо оприлюднив плани США щодо завершення війни в Україні. План “А” – припинення вогню, план “Б” – переговори за столом для остаточного завершення війни.

Володимир Зеленський заявив, що після завершення війни воєнний стан буде скасовано. Вибори відбудуться згідно з українським законодавством після зняття воєнного стану.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *