5 Січня, 2025 5:20 am

Субсидія на опалювальний сезон: коли її почнуть виплачувати

Хто у грудні отримає кошти за два місяці – за жовтень і за листопад?

Фото Ярослава СТАНЧАКА

Якщо хтось не встиг ще подати документи для оформлення цієї допомоги — не біда. Можна звернутися за її призначенням до кінця листопада. І субсидію нарахують з початку опалювального сезону.

— З початку опалювального періоду проводиться автоматизований перерахунок житлової субсидії (без звернення громадян) на опалювальний період 2024 — 2025 років, — розповідає Галина Левицька, заступниця начальника ГУ ПФУ у Львівській області. — Йдеться про всі домогосподарства, яким призначалася житлова субсидія у неопалювальному періоді цього року. Зокрема, і ті, в яких розмір субсидії становив 0 гривень (була нарахована “нульова” субсидія). Тобто громадянам, які є одержувачами житлової субсидії у неопалювальному періоді, повторно звертатися не потрібно.

Ті мешканці, які звернулися у жовтні і їм уже призначено житлову субсидію, отримають кошти нарахованої державної допомоги у листопаді в повному обсязі.

— А якщо подавати документи в листопаді, то нарахування відбуватимуться з жовтня? 

— Так, і у грудні кошти надійдуть за два місяці — за жовтень і за листопад. Якщо ж подати документи у грудні, житлова субсидія буде призначена вже з місяця звернення.

— Чи не зменшилася кількість одержувачів субсидії проти минулого року? 

● Г. Левицька:

— На обліку в нашому управлінні як торік, так і цього року перебуває однакова кількість домогосподарств (115 892). Ще проводиться перерахунок житлової субсидії на опалювальний період 2024 — 2025 року. Інформація про остаточну кількість субсидіантів буде відома після його завершення.

— Планові витрати з бюджету на житлові субсидії у 2025 році скоротили на 7,6 мільярда гривень. На цю житлову допомогу і пільги планують витратити загалом 42,32 мільярда гривень, — розповідає Олег Попенко, голова Спілки споживачів комунальних послуг, експерт у сфері ЖКГ. — Ця сума щорічно скорочується. Відповідно, кількість субсидіантів урівнюють із сумою коштів, передбачених на житлові субсидії у держбюджеті. І постійно шукають можливості для скорочення кількості претендентів на цю допомогу.

До прикладу, у рази зросла заборгованість за житлово-комунальні послуги. Якщо домогосподарство має борг понад 680 гривень і не сплачує його впродовж трьох місяців, то й субсидії не нараховуватимуть. З цієї причини кількість субсидіантів вдасться істотно скоротити.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *