Справа на 27 млн, “схеми” з гумдопомогою і зв’язки з Медведчуком: чим відомий ексчиновник РНБО Ярмольський?

Ймовірні зв’язки з кумом путіна Віктором Медведчуком та кримінальні справи, пов’язані з гуманітарною допомогою: чим відомий ексчиновник РНБО Ярмольський

Помічник екссекретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова Андрій Ярмольський поїде разом з ним до Кишинева. Нікого у вищих ешелонах влади ніби не зацікавили його кримінальні справи, пов’язані з гуманітарною допомогою, та ймовірні зв’язки з кумом путіна Віктором Медведчуком. Хто ж такий Андрій Ярмольський і наскільки безпечно призначати особу з таким бекграундом на дипломатичну посаду – розбиралися аналітики СтопКору.

Нещодавно стало відомо, що Олексій Данілов призначений послом України у Молдові. Та поїде він не сам. Згідно з інформацією, поширеною анонімними телеграм-каналами, разом з ним у Кишинів, імовірно, відправляється його помічник – Андрій Ярмольський, відомий своєю можливою причетністю до низки скандальних справ.Play Video

Як заробити на гуманітарці та ухилянтах?

Ще до квітня 2022 року Андрій Ярмольський, виконуючи обов’язки заступника голови Волинської обласної військової адміністрації, займався організацією гуманітарної допомоги. Проте стало відомо, що фірма, пов’язана з ним, поставила на Волинь сотні бронежилетів, які, як виявилося, не здатні витримати удари куль калібрів 5.45 та 7.62. Саме Ярмольський особисто підтримував закупівлю цих шоломів та бронежилетів від цієї фірми, за що з бюджету було витрачено понад 27 мільйонів гривень.

Разом зі звільненням Ярмольського на початку квітня голова адміністрації велів передати об’єкт, яким Ярмольський “опікувався” як керівник Координаційного центру, під охорону бійців батальйону “Луцьк”. Однак власник приміщення не дозволив їм заходити. Пізніше виявилося, що через цей склад пропускались тонни необлікованих вантажів.

Оскільки Ярмольський не залишив жодних звітів чи документів про отримані товари, було розпочато перевірку та опис майна на складі. Проте 16 квітня до військової адміністрації звернулась столична будівельна компанія “КБР”

Столична будівельна компанія ''КБР''

із проханням повернути майно, яке, як вони стверджували, належить їм і зберігається на згаданому складі. Це стосувалося бронежилетів, їх комплектуючих та іншого обладнання. Для підтвердження права власності на ці предмети вони надали видаткові накладні від імовірно фіктивного ФОПа – фірми, яка була в центрі розслідування з контрабанди та відмивання коштів.

Лист Голові Волинської військової адміністрації
Видаткові накладні від імовірно фіктивного ФОПа

Пізніше нашим колегам-журналістам з видання “Волинські новини” надали копії цих документів.

Копії документів

За дивним збігом обставин вантажівки прибули не на склад адміністрації, а на приватний склад, яким користується Ігор Ярмольський – батько Андрія Ярмольського. Той, за словами присутніх, керував процесом разом з Юрієм Грековим – юристом, який є товаришем Ярмольського.

Але це не єдина кримінальна справа, в якій, ймовірно, фігурував Ярмольський. За даними слідства, він видавав підроблені документи, що надавали можливість військовозобов’язаним особам виїздити до Польщі, нібито для доставки гуманітарного вантажу. Таким чином він сприяв безперешкодному виїзду з території України осіб, виїзд яких у період дії правового режиму воєнного стану відповідно до чинних нормативно-правових актів обмежений.

У той час майже усі інтернет-видання Волині писали, що Андрію Ярмольському повідомили про підозру.

Майже усі інтернет-видання Волині писали, що Андрію Ярмольському повідомили про підозру

Проте зрештою жодної кримінальної справи проти нього не відкрили. Журналісти інформаційного агентства “Волинські Новини” уже тоді писали, що фігурував у справі лише директор ТОВ “БК КБР” Дмитро Нестерук.

З огляду на наступні події, слово розслідувала ми навмисне вживаємо у минулому часі. Бо схоже справу спустили на гальмах. Коли правоохоронці зрештою оголосили офіційну підозру, виявилося, що ця підозра стосується виключно директора фірми Дмитра Нестерука“, – зазначили тоді журналісти.

Чим може “похвалитися” батько Андрія Ярмольського

Відкриті джерела говорять, що сім’я Ярмольських на Волині добре відома. Батько Ігор Ярмольський протягом багатьох років очолював Маяківську сільську раду.

Батько Ігор Ярмольський

Він керував сільською радою до 2015 року. За 20 років на посаді сільського голови сім’я Ігоря Ярмольського набула 16 земельних ділянок площею понад шість гектарів (6,33 га). Та й землі розташовані у відомих та небідних селах Луцького району та сусідньому Рожищенському районі.

“Все від Бога…” – висловився сам Ігор Ярмольський перед журналістами видання “4 влада”, пояснюючи, звідки взяв такі статки.

Сім’я Ігоря Ярмольського набула 16 земельних ділянок обсягом понад шість гектарів

Він також сказав, що в основному це подаровані тещею землі дружині. “7769 – це у Зміїнці, 1200 кв. м – у Боратині, – це землі дружини. Землю дружини у Зміїнці купляла теща і дарувала по договору дарування”, – пояснює Ігор Ярмольський.

Також Ярмольський став фігурою у кримінальному провадженні, пов’язаному з екскасиркою Маяківської сільської ради Луцького району Оксаною Шумерук, яку підозрювали у зловживанні службовим становищем та недобросовісному розпорядженні майном. А уже після поразки на виборах 2015 року ексголова сільради вирішив приховати свої не зовсім чесні справи. Практично всі рішення ради, ухвалені за 20 років, були швидко відправлені в архів, а новообраній голові надійшов лише обмежений перелік документів. Хоча згідно з вимогами, рішення місцевих рад повинні зберігатися протягом трьох років у так званому оперативному зберіганні – тобто у самих рад, під рукою у чиновників та депутатів.

Того ж 2015 року старшого Ярмольського призначили на посаду голови Луцької районної державної адміністрації. Під час перебування на цій посаді він підбурював мешканців Гіркої Полонки проти об’єднання з Луцьком, залякуючи їх можливою втратою землі.

2017 року під час сесії Луцької районної ради він завдав тілесних ушкоджень депутату райради Вадиму Веремчуку. Ярмольський також відзначився “автоандоном”, припаркувавши автомобіль таким чином, що перекрив вхід до будівлі районної ради. Того ж 2017 року голова Луцької районної державної адміністрації Ігор Ярмольський був учасником різних інцидентів на автомобілі Lexus, включаючи скандальну ДТП. Проте власницею цього авто, згідно з декларацією, є його дружина Наталія Ярмольська. І зазначено чомусь легковий автомобіль – Toyota Camry 2007 року випуску.

Легковий автомобіль - Toyota Camry у власності

2018 року Луцька районна рада висловила недовіру Ярмольському. Того ж року його звільнили з посади голови районної державної адміністрації.

У 2021 році Ігор Ярмольський знову з’явився на політичному горизонті, претендуючи на посаду заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації. І у січні 2021 року він та його син Андрій стали радниками голови цієї адміністрації. Так от надалі кар’єру будує лише Ярмольський-молодший.

Що може розповісти декларація Андрія Ярмольського?

Що ж надбав ексчиновник РНБО, розказує декларація, подана 2024 року. Отже, посадовець є власником двох земельних ділянок загальною площею 2 445 квадратних метрів.

Посадовець є власником двох земельних ділянок загальною площею 2 445 метрів квадратних.

Також у власності Ярмольського – два авто: LEXUS LX 470 2007 року випуску (саме такий в 2017 році декларувала дружина) та AUDI A6 2015 року випуску. А ще один автомобіль AUDI A8 2020 року випуску він орендує у свого колеги Едуарда Грекова.

Дохід від підприємницької діяльності склав 5 118 015 гривень, хоча 2021 року Ярмольський уже не мав жодного відношення до компаній, адже був видалений як бенефіціарний власник. Це були адвокатські об’єднання, які були перереєстровані саме тоді, коли пан Ярмольський був призначений на посаду першого заступника голови Івано-Франківської ОДА.

Також у декларації показано 270280 доларів США, 25 000 євро, 925 000 гривень готівкових коштів.

У декларації показано 270280 доларів США, 25 000 євро, 925 000 гривень готівкових коштів у власності

Не набагато бідніша від чоловіка його дружина: Маргарита Ярмольська також має готівкою 217 тис. доларів США, 27 200 євро та 565 тис. гривень.

Наталія Ярмольська також має у готівці 217 тис.доларів США, 27 200 євро та 565 тис. гривень

То де ж заробив такі статки Ярмольський?

Отже, до 2021 року Андрій Ярмольський був засновником юридичної фірми “Робінсон Патман”,

До 2021 року Андрій Ярмольський був засновником юридичної фірми ''Робінсон Патман''

половини фірми “Фінкорд Інтелідженс”, яка є адвокатським об’єднанням,

Андрій Ярмольський був засновником фірми ''Фінкорд Інтелідженс''

До речі, на сьогодні власником є Едуард Греков, який разом з Ярмольським прийшов працювати на Прикарпаття. Того ж 2021 року і Ярмольський і Греков були видалені як засновники адвокатського об’єднання “Ісу Лоєрс”.

У 2021 році і Ярмольський і Греков були видалені як власники адвокатського об’єднання ''Ісу Лоєрс''

Наприкінці грудня 2020 року Андрія Ярмольського призначено позаштатним радником голови Івано-Франківської ОДА Андрія Бойчука. До речі, саме тоді обов’язки позаштатного радника голови виконував Едуард Греков.

Відтоді кар’єра Ярмольського на державній службі стрімко пішла вгору. І вже у березні 2021 року він став заступником голови Івано-Франківської ОДА. Саме тоді ЗМІ писали, що посадовець був представником інтересів кума путіна – Віктора Медведчука. Тоді ж відкриті мережі повідомляли, що Андрій Ярмольський та Едуард Греков представляли інтереси Медведчука на Прикарпатті через ТОВ “Юридична компанія “Фінкорд Інтелідженс”. Ця адвокатська компанія відігравала значну роль в отриманні незаконних судових рішень на користь Медведчука у справах, пов’язаних з нафтогазовими оборудками. За цими ж даними джерел, адвокати компанії Тетяна Кравченко та Ігор Громич співпрацюють з помічниками голови ОДА в ухиленні від сплати коштів у державний бюджет. Навіть було оприлюднено відповідне судове рішення.

Судова справа

26 серпня 2021 року Ярмольський призначений заступником голови Волинської військової адміністрації. Саме тут він і потрапив у скандал з гуманітарними вантажами та можливим переправлянням військовозобов’язаних до Польщі. Тоді правоохоронці нібито навіть намагались відкрити кримінальну справу. Проте все закінчилося там, де і розпочалося. А кар’єра пішла знову вгору, і Ярмольський обійняв посаду заступника керівника служби з питань зовнішньополітичної безпеки та міжнародного співробітництва Ради національної безпеки і оборони України.

Так от після таких скандалів та кримінальних справ Андрій Ярмольський не лише влаштувався на високу посаду в РНБО, а й дістав можливість безперешкодно та офіційно залишити територію України вже як дипломат.

Аналітики СтопКору звернулись особисто в соціальних мережах до Андрія Ярмольського, а також надіслали запит до Волинської обласної військової адміністрації з проханням прокоментувати організацію гуманітарної допомоги фірмою Ярмольського. Додатково було направлено запит до ТОВ “БКР” для уточнення інформації.

На цей час на звернення СтопКору відреагувала лише Волинська обласна військова адміністрація, яка надіслала до редакції відмову про надання інформації. Проте у листі запевнила, що це питання буде розглянуто як звернення з подальшим інформуванням нашого видання.

Відповідь Волинської обласної військової адміністрації

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *