Скандал у ЗСУ: на передову Генштаб відправляє фахівців ППО

Україна відчуває гострий дефіцит штурмовиків.

Дефіцит особового складу на фронті в Україні став настільки гострим, що Генеральний штаб наказує “виснаженим підрозділам ППО” переводити своїх військових на фронт як піхоту. Це загрожує функціонуванню протиповітряної оборони, бо у війську залишаються чоловіки старше 50 років. Про це пише Guradian із посиланням на джерела у підрозділах ППО, повідомляє Експрес.

Без штурмової підготовки відправляють на нуль

У піхоту переводять тих, які не мають відповідної підготовки. “Ситуація досягає критичного рівня, коли ми не можемо бути впевнені, що протиповітряна оборона зможе функціонувати належним чином”, – сказав співрозмовник видання.

Він також розповів, що в піхоту переводять і тих, які пройшли навчання на Заході, а тепер їх відправляють воювати там, для чого вони не мають підготовки.

Як зазначає видання, також є практика відправлення на фронт “неугодних” командирам солдатів. Через це існує побоювання, що, володіючи конфіденційною інформацією про позиції й тактику української ППО, ці солдати ризикують розкрити важливі дані, якщо вони потраплять до російських окупантів у полон.

Офіцер ППО, із яким поспілкувалися журналісти, каже, що такі переведення тривають уже рік, і “стає все гірше і гірше”.

У мене вже залишилося менше половини [від повної чисельності]. Днями приїжджала комісія, і вони хочуть ще десятки. У мене залишилися ті, кому за 50, і поранені”, – розповів він. The Guardian нагадує, що про це минулого місяця повідомляла нардепка Мар’яна Безугла. За її словами, це призвело до того, що “шахеди” стали збивати гірше”.

Для чого вам зброя, якщо у вас немає людей

Тоді колишній речник Повітряних сил Юрій Ігнат підтвердив це, назвавши рішення “дуже болючими”. До речі, The Guardian пише, що дефіцит особового складу погіршив відносини між Києвом і Вашингтоном протягом останніх місяців. Чиновники в адміністрації Байдена були роздратовані тим, що Зеленський та інші посадовці часто вимагали більше зброї, але не змогли мобілізувати необхідну кількість людей для поповнення рядів.

Водночас українські військові вважають, що рівень мобілізації можна підвищити не зниженням призовного віку, а наданням кращих стимулів і якісною підготовкою.

“18-річні – це ще діти. Можливо, вони могли б знизити вік до 23, якщо це необхідно, але в Києві все ще достатньо людей, яких можна мобілізувати, але вони не хочуть іти”, – додає військовий 114 бригади.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *