Ви дізнаєтесь:
- Які є прикмети і традиції щодо речей померлих
- Що варто зробити з речами померлого
Чи можна використовувати гаманець померлої людини, одяг, телефон чи інші речі – цим питанням часто задаються родичі та близькі небіжчиків. Особливо враховуючи те, що щодо цієї теми є чимало прикмет і забобонів.
Главред дізнався, які речі померлого не можна віддавати згідно з віруваннями, які ж варто викинути або залишити собі та що радять на цю тему експерти із поховань.
Згідно з православними традиціями, до 40 днів не рекомендується роздавати чи позбуватися речей покійного. Цей період вважається важливим для душі, яка прощається зі світом. Речі потрібно зберігати в чистоті, бажано в одному місці, або ж перенести їх до спеціально виділеної кімнати.
Гаманець померлого може викликати окремі питання через його символіку. Використовувати гаманець дозволяється, якщо він не має значного емоційного навантаження. Проте, перш ніж використовувати, радять витрусити його, ретельно очистити й наповнити новими грошима.
Одразу ж виникає питання, а що робити з грошима покійного? Гроші, які залишилися після смерті людини, можна використовувати на благі справи, наприклад, пожертвувати храму, допомогти нужденним чи оплатити поминальні обіди.
Водночас, до категорії речей, які небезпечно зберігати, згідно з прикметами, належать: особисті прикраси, одяг для поховання та годинники.Також побутує думка, що речі, які надто особисто пов’язані з покійним, наприклад, постіль чи взуття, не варто передавати іншим.
Їх краще спалити або поховати разом із людиною. Натомість інші речі, як-от книги, меблі чи посуд, можна передати нужденним або родичам, дотримуючись емоційного спокою.
В ритуальних послугах натомість зазначають, що речі покійника можна як і зберігати вдома, як пам’ять, так і роздати рідним і близьким, чи роздати їх нужденним.
Comments (0)