24 Квітня, 2025 01:40

Серце воїна Олега Білика не витримало важких поранень. “Його бронежилет був схожий на решето” Дружина чекала захисника, щоб відсвяткувати золоте весілля, але ворог вирішив по іншому

Дружина захисника каже, що мріяли відсвяткувати золоте весілля.

На початку 2023-го Олег Білик добровольцем пішов до військкомату, приєднався до 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Відважний воїн з позивним “Дєд” брав участь у боях за Часів Яр, Костянтинівку, боронив Харківщину. У липні минулого року дістав у Торецьку важкі поранення й контузію. Це остаточно підірвало його здоров’я.

“Ми прожили разом майже 30 років. Олег був не лише чудовий чоловік і тато, а й друг, моє ще одне крило, яке подарувала доля, — крізь сльози розповідає дружина воїна Наталія Білик. — У 1996 році ми побралися, народили сина та донечку. Мешкали у Чорткові. Я — вчителька, а чоловік працював водієм-інкасатором при райвідділі міліції. Далі криза погнала Олега на заробітки у США. У відпустку він приїжджав додому, важко переживав розлуку з родиною. Влітку 2021-го ми полетіли на відпочинок біля моря до Туреччини, там відзначили 25 років подружнього життя — срібне весілля. Це залишило незабутні враження. Мріяли відсвяткувати разом і золоте весілля. Та не судилося…”

Напередодні великої війни Олег Білик повернувся з-за кордону. Спершу активно волонтерив. А потім долучився до лав ЗСУ. “Після навчання у складі 95-ї десантно-штурмової бригади його відправили на передову. Мав позивний “Дєд”, бо серед побратимів був найстарший. А ще діти подарували нам онука Дем’янчика, — каже пані Наталія. — Олег воював на Донеччині й Харківщині. Був водієм, стрільцем-снайпером. Вміло надавав першу домедичну допомогу й врятував чимало побратимів. Чоловік мав чимало подяк і медалей, зокрема нагрудний “Знак пошани” від Міноборони, “Золотий хрест” від головнокомандувача ЗСУ”.

У липні 2024 року в боях за Торецьк воїн дістав важкі поранення та був контужений. Одна куля пройшла наскрізь, залишивши частинки свинцю у тілі. Бронежилет захистив бійця, але був дуже пошкоджений, схожий радше на решето. Його потім забрали в київський музей війни.

“Усі дивувались, як Олег вижив, бо в броні застряг дуже великий осколок. Ще один зостався в чоловіковій голові — лікарі казали, що його не варто чіпати. Чоловіка виписали з госпіталя зранку 23 серпня. Вдома йому різко стало зле. Обірвався тромб”, — з болем згадує дружина.

В останню путь 51-річного воїна провели в рідному селі Шманьківчики, що на Тернопільщині. Півтора року перед тим на Донеччині загинув його друг дитинства — Руслан Вівчарик. “На похороні чоловік тоді мовив: “І я лежатиму біля нього”. Я ще попросила не казати більше такого, — зауважує Наталія Білик. — Але ці слова виявилися пророчими. Часто їжджу до чоловіка на цвинтар. Ділюсь новинами, жаліюсь, як важко без нього. Скільком нашим планам не судилося збутись. Олег так мріяв оселитись у селі, доглядати сад, радіти з успіхів наших дітей та бавити онука, який лише ступає перші кроки”.

Посмертно бійця нагородили високою державною нагородою — медаллю “За військову службу Україні”. Її отримала дружина Наталія…

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *