Про що сказав Шейтельман:
- Інтенсивність атак РФ по Україні навряд зросте
- РФ застосовує проти України всю доступну зброю
- Удари України у відповідь можуть стати козирем для України
Напередодні переговорів між Україною та США в Саудівській Аравії Росія зазнала масштабної атаки дронами, зокрема по Москві та Підмосков’ю. В інтерв’ю Главреду політтехнолог Михайло Шейтельман прокоментував можливість почастішання російських ударів по Україні, особливо на тлі погроз голови комітету Держдуми з оборони Андрія Картаполова, який запропонував завдати ударів ракетами “Орешнік”.
За словами Шейтельмана, інтенсивність російських атак навряд чи зросте, оскільки РФ уже використовує всю доступну зброю. Щодо ракет, то, ймовірно, росіяни мають певну тактику.
Він вказує на те, що кількість ударів крилатими ракетами та “Іскандерами” зменшилася, що може свідчити про накопичення запасів для більш масованих атак або для точкових ударів по визначених цілях.
“Наприклад, влітку, коли буде спека, щоб бити по енергетичній інфраструктурі. У зимову кампанію в них не вийшло залишити нас без електрики, тому, можливо, вони готуються до літніх атак, як це було торік”, – сказав він.
Шейтельман зазначає, що росіяни не економлять дрони – скільки виробляють, стільки й запускають. Щодня по Україні випускають понад 200 безпілотників. Однак збільшити інтенсивність атак вони не можуть через обмежену кількість дронів.
Водночас, за даними ГУР, Росія планує наростити виробництво безпілотників до літа, що може призвести до ще більшої їх кількості. Тому говорити про удари по Україні як “відповідні заходи” вже не має сенсу.
“Це на початку війни росіяни намагалися вдавати, що обстріли відбуваються у відповідь на щось. Але Росія щодня обстрілює Україну. Наприклад, Пєсков заявив: “Як можна починати переговори в Саудівській Аравії, якщо по Росії випустили 337 дронів?” Але ж Росія щодня запускає по Україні понад 200 дронів – і тим не менше, з нею все одно ведуть переговори”, – наголосив політтехнолог
За його словами, Україна продемонструвала баланс сил і дала зрозуміти, що це взаємна війна, у якій вона також висуває власні вимоги. Раніше вважалося, що Україна не має важелів впливу, але тепер очевидно, що вони є.
“Ми можемо бити по Москві. Зараз ми накопичимо нові дрони і вдаримо ще раз. Обов’язково. Через 30 днів. Секунда в секунду”, – резюмував Шейтельман.
Comments (0)