
Перші 50 днів Трампа: акції потерпають від найгіршого початку президентського терміну з 2009 року
Волатильність ринку, ймовірно, зберігатиметься, доки не буде більшої ясності щодо тарифної політики Трампа: Гленмед
Згідно з ринковими даними Dow Jones, фондові ринки США в понеділок зареєстрували найслабший результат за перші 50 днів президентства з 2009 року — коли президент Барак Обама прийняв мантію в розпал світової фінансової кризи. Станом на обід понеділка індекс S&P 500 з великою капіталізацією
Історія показує, що акції мали тенденцію до падіння в перші 50 днів президентського терміну. Починаючи з 1953 року, індекс S&P 500 протягом цього періоду забезпечував середню прибутковість мінус 0,4%, а Nasdaq зафіксував падіння в середньому на 3,1% за 50-денний період. Згідно з ринковими даними Dow Jones (див. таблицю нижче), індекс блакитних фішок Dow зареєстрував скромний середній приріст на 0,5% за той самий 50-денний період з моменту інавгурації, починаючи з 1953 року.
ДЖЕРЕЛО: РИНКОВІ ДАНІ DOW JONES
У перші місяці 2025 року акції переживали різке зростання. Індекс волатильності CBOE
— відомий як VIX або «вимірювач страху» Уолл-стріт — цього року зріс на понад 60% до 27,84 у понеділок вдень, що є найвищим рівнем із серпня, згідно з даними FactSet. Загалом значення VIX нижче 20 свідчить про низький рівень ризику на фінансових ринках, тоді як значення вище 20 свідчить про період більшої волатильності.
Але цей страх не виникає на порожньому місці. Останні дані свідчать про те, що економіка США може скорочуватися. Минулого тижня в моделі GDPNow ФРС Атланти було оцінено, що економіка скоротиться на 2,8% у річному обчисленні в першому кварталі 2025 року. Згідно з даними Бюро статистики праці, рівень безробіття також зріс до 4,1% у лютому з 4,0% у попередньому місяці.
Інвестори також стурбовані глобальною торговельною війною, що зароджується, після того, як Трамп посилив тарифну напругу з основними торговельними партнерами США протягом останнього місяця, що викликало занепокоєння щодо вищих цін на ряд продуктів, які створять більший фінансовий тиск для споживачів і компаній США, які все ще борються із залишковою інфляцією .
У результаті ейфоричний прогноз Уолл-стріт значною мірою згас на початку 2025 року, коли деякі інвестори підтримують портфелі із захисними іменами на тлі посилення занепокоєння щодо можливого поєднання інфляції та стагнації економічного зростання.
Правда, Трамп також розпочав свій перший президентський термін із негайних, гучних дій у 2017 році . Але протягом перших 50 днів його перебування на посаді S&P 500 піднявся на 4,8%, тоді як Nasdaq підскочив на 5,8%, а Dow підскочив на 5,9% за той самий період, згідно з ринковими даними Dow Jones.
Після перемоги Трампа на президентських виборах на початку листопада на Уолл-стріт були великі надії, оскільки інвестори переважно зосереджувалися на тому, як політика сприяння зростанню, така як зниження податків і дерегуляція, може покращити перспективи найбільшої економіки світу. Але поки що мало що з’явилося щодо конкретної політики на цих фронтах, тоді як мита Трампа посіли центральне місце. У свою чергу, S&P 500 знищив усі свої досягнення після виборів минулого тижня, тоді як Nasdaq впав у зону корекції в четвер.
«Ринки продовжують виявляти чутливість до торговельної політики, оскільки залишається значна невизначеність щодо розміру та обсягу тарифів, які будуть запроваджені», — сказали Джейсон Прайд і Майкл Рейнольдс, інвестиційні стратеги Glenmede.
«Не менш важливим може бути те, як довго діють тарифи. Чи є вони тимчасовими, щоб добитися поступок, чи є новою постійною частиною торгової політики США? Доки не буде більшої ясності щодо цих ключових питань, волатильність ринку, швидше за все, зберігатиметься», – заявили стратеги Glenmede у коментарі електронною поштою в понеділок.
Comments (0)