Москва очікує поступок: що відомо про переговори Трампа і Путіна

Президент США Дональд Трамп заявив, що провів телефонну розмову з російським лідером Володимиром Путіним і що в ході бесіди було досягнуто певного прогресу у врегулюванні конфлікту в Україні. Однак у Москві поставилися до цієї інформації з певним скептицизмом. Про це повідомляє The Times.

Чи дійсно відбулася розмова між Трампом і Путіним?

Як стало відомо Zrada.Live, офіційні джерела з США та Росії підтвердили факт контактів, проте незрозуміло, чи розмова відбулася після інавгурації Трампа, чи раніше.

Заступник міністра закордонних справ Росії Михайло Галузін наголосив, що Кремль сподівається на врахування російських інтересів у будь-яких переговорах, але поки що не отримував конкретних пропозицій від США.

Що вимагає Росія?

The Times нагадує, що у 2024 році Путін висловив умови для підписання мирної угоди:

  • Україна має визнати російський контроль над окупованими територіями, зокрема чотирма областями.
  • Київ повинен відмовитися від вступу в НАТО.
  • Захід має скасувати економічні санкції проти Росії.

Деякі аналітики, лояльні до Кремля, стверджують, що метою Москви є не територіальна експансія, а встановлення в Україні проросійського уряду. Раніше український президент Володимир Зеленський розповідав, що Путін на початку вторгнення мав намір зробити Віктора Медведчука головою України.

Місце і час потенційних переговорів

Конкретна дата можливої зустрічі Трампа та Путіна наразі не визначена. Росія розглядає варіанти проведення переговорів у Саудівській Аравії або ОАЕ.

Голова комітету з міжнародних справ Держдуми РФ Леонід Слуцький зазначив, що підготовка до зустрічі триває, і вона може відбутися до кінця березня.

Яку позицію займає Україна?

Президент Зеленський підкреслює, що мир може бути стійким лише за умови надійних гарантій безпеки від західних країн.

“Якби я був впевнений, що США та Європа нас підтримають і нададуть гарантії безпеки, я був би готовий до будь-яких переговорів. Трампу потрібно не просто припинити війну, а зробити так, щоб Путін не зміг повернутися з новою агресією”, – наголосив Зеленський.

У Кремлі категорично проти будь-якої угоди, що передбачає розміщення військ НАТО в Україні, аргументуючи це ризиком “неконтрольованої ескалації”.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *