Китай вперше поставив Росії летальну зброю: реакція ЄС

В Євросоюзі хочуть жорстко поговорити з Китаєм.

Фото: вікіпедія

Китай уперше поставив зброю в Росію для використання проти України, і тепер Європейський Союз розглядає можливість введення санкцій. Як пише Frankfurter Allgemeine Zeitung із посиланням на свої джерела, відповідні розвідувальні дані надав державам ЄС глава європейської дипломатії Жозеп Боррель, пише Уніан.

ЄС має переконливі докази того, що Китай відправляє зброю Росії

Як заявив один із високопоставлених дипломатів ЄС, ці докази є “переконливими” і підтверджують “постачання летальної допомоги”.

“Нам потрібно тепер розглянути всі можливі заходи”, – сказав дипломат. При цьому він додав, що важливо безпосередньо поговорити з Китаєм. Інше джерело зазначило, що реакція Європи залежатиме від того, як Китай відреагує на ці відомості. Обговорення санкцій зараз перебуває на ранній стадії, додали співрозмовники видання.

При цьому, хоча джерела не стали розкривати подробиці розвідувальних даних, проте високопоставлений дипломат послався на “дуже серйозні” повідомлення агентства Reuters.

Москва і Пекін хочуть спільно виробляти зброю і дрони

Раніше Reuters писало, що Росія запустила в Китаї збройову програму з розробки та виробництва ударних безпілотників дальнього радіусу дії для використання на війні проти України.

Зазначалося, що ІЕМЗ “Купол” – дочірня компанія російської державної збройової компанії “Алмаз-Антей” – розробила і провела випробування нової моделі безпілотника під назвою “Гарпія-3” (G3) у Китаї, а також має намір налагодити масове виробництво таких дронів для використання у війні проти України за участю китайських фахівців.

Раніше повідомлялося, що Росія обговорює з Китаєм питання спільної розробки та виробництва продукції військового призначення (ПВП). Про це на авіасалоні Airshow China 2024 у Чжухаї заявив заступник директора Федеральної служби з військово-технічного співробітництва (ФСВТС) РФ Михайло Бабич, пишуть росЗМІ.

За його словами, країна-агресорка прагне більш активного впровадження сучасних форм співробітництва, здатних вивести процес взаємодії на більш високий рівень.

«Це насамперед спільна розробка високотехнологічної ПВП, створення спільних підприємств із випуску військової продукції, будівництво сервісних центрів з обслуговування поставлених виробів, виконання взаємовигідних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт щодо ПВП. Якщо наші китайські партнери виявлять інтерес до такої форми співпраці, то російська сторона готова обговорити можливі варіанти взаємодії», – сказав Бабич.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *