28 Березня, 2025 12:23

“Хто воює – той виживає, хто здається – того стирає історія”: Зеленський виступив на засіданні лідерів G7

Президент Володимир Зеленський 24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення Росії, взяв участь у саміті лідерів “Великої сімки”. У своєму виступі глава держави висловив упевненість, що єдність світу сильніша за альянс РФ, Ірану та Північної Кореї, а українці вистоять, адже той, хто воює – виживає.

Відео з промовою було оприлюднено в офіційному Telegram-каналі Зеленського. “Вже традиційне засідання лідерів G7 за участю України й дуже важливий знак підтримки нашої держави та людей. Продуктивна зустріч, важливі принципові слова від більшості партнерів”, – йдеться в дописі.

За словами президента, Київ дуже розраховує на єдність світу – Європи, Америки, усіх частин світу й народів, які прагнуть жити в мирі та на основі міжнародного права.

“Звісно, ми всі прагнемо миру й прагнемо зробити мир максимально надійним і стійким. Говорили сьогодні про необхідність гарантій безпеки для України та реальні шляхи, як забезпечити припинення цієї російської агресії та недопущення жодної нової. Мир потрібен”, – написав Зеленський і висловив подяку всім, хто допомагає Україні.

У своїй промові на саміті G7 український лідер нагадав, що 24 лютого 2022 року Росія почала неспровоковану й абсолютно несправедливу війну проти України, її незалежність і народ могли бути знищені.

“Але українці сміливіші за жадібність Путіна. Єдність світу сильніша за альянс Росії, Ірану, Північної Кореї та інших ворогів життя. Віра людей у ​​добро сильніша за страх перед злом. Тому Україна стоїть і сьогодні”, – сказав Зеленський.

Він додав, що для Росії ця війна – чисте божевілля та безглузде знищення життя. І навіть у день, коли 13 лідерів і представників ЄС перебувають у Києві, країна-агресор продовжує бомбардувати Україну.

“Але для України, для Європи, для вільного світу ця війна має глибоке значення – це боротьба за незалежність, через яку пройшли багато народів. Хто воює – той виживає. Тих, хто здається, – стирає історія. А ми, українці, є – і будемо завжди. І я вдячний вашим народам за те, що вони стоять з нами, з Україною, стоять з нашим народом. Американський народ допоміг нам. Британці. Французи. Німці. Італійці. Японці. Канадці. Дуже дякую”, – сказав президент.

Він також підкреслив силу ЄС – Путін ніколи в неї не вірив, але ЄС переживе його та його божевілля, заявив Зеленський.

“Ми зробимо все можливе, щоб допомогти Європі стати сильнішою. І сьогодні був запроваджений новий пакет санкцій ЄС – велике вам спасибі – це справжній доказ сили Європи”, – сказав глава держави.

Зеленський додав, що нині до саміту G7 приєднався президент США Дональд Трамп.

“Ми всі знаємо його силу, і ми сподіваємося, пане президенте, що це допоможе зробити “мир через силу” реальністю – мир, заснований на гарантіях безпеки з боку Америки, Європи та всіх, хто може захистити, – військових, економічних і політичних гарантіях безпеки. З самого початку цієї війни ми хотіли миру, і тепер, як ніколи, ми віримо, що справжній і міцний мир можливий – якщо ми будемо разом, звичайно. І важливо, щоб ми працювали разом, щоб під час переговорів із Росією за столом сиділи найсильніші захисники свободи – Америка, Європа та Україна”, – сказав український лідер.

За його словами, саме тут може відбутися справжня мирна угода, щоб не просто припинити вбивства зараз, а щоб запобігти загибелі тисяч українців у ​​російському полоні, на окупованих територіях і від майбутніх атак.

Зеленський також вказав: якби Україна була в НАТО, РФ не наважилася б напасти:

“Більшість із вас були на саміті НАТО в США. Це був важливий крок у наших відносинах. Ми обговорювали, як Росія, ніби голодна акула, нападає на Україну лише тому, що ми залишаємося поза НАТО. Якби у нас був цей захисний щит – кордон НАТО – Путін ніколи б не наважився проштовхнути своє зло через кордон нашої країни. І після трьох років повномасштабної війни ви всі бачите, яку силу Україна може привнести в Альянс – і це миттєва сила, прямо зараз, а не через десятиліття”.

На минулому саміті НАТО Україні пообіцяли системи ППО для захисту її населення від російських ракет і бомб як компенсацію за відсутність запрошення України в НАТО, і це була важлива обіцянка.

“Але ми ще не всі їх отримали. Це лише один приклад. І якщо Україна залишиться поза НАТО, це буде набагато дорожчим і складнішим шляхом для всіх, тому що НАТО дає найпростіші та найвигідніші гарантії безпеки. У такому разі Україні знадобиться більше систем ППО, більше фінансової підтримки та потужна військова присутність, щоб контролювати Росію. Тому ми маємо обрати правильний шлях – найшвидший і найрентабельніший – і це має бути наш шлях, а не те, що Путін усім нав’язує. Щоб запанував мир, необхідні гарантії безпеки”, – сказав глава держави.

Він також зазначив, що світ швидко змінюється – “у війську, дипломатії, економіці, у всьому”. І Україна повинна не відставати – “потрібно якнайшвидше зустрітися, щоб визначити умови гарантій миру та безпеки”.

“Наші команди вже продуктивно працюють із США над економічною угодою, яку ми сподіваємося підписати у Вашингтоні. І, президенте Трамп, ми дуже хотіли б почути від вас, тому що всі наші люди, всі наші родини дуже стурбовані – чи буде підтримка з боку Америки? Чи буде Америка лідером вільного світу? І я хочу бути дуже чесним, дуже чесним з вами… Для нашого народу, для життя загалом, так важливо, щоб американська підтримка, американська допомога залишалася”, – сказав Зеленський.

Він додав, що вірить у можливість бути “настільки ж ефективними в забезпеченні реальних гарантій миру”, однак для цього потрібні “як мінімум усі, хто постраждав від цієї війни – це вся Європа, Америка і, звичайно, Україна”.

“Путін найслабший, коли ми об’єднані та сильні. Так має виглядати стіл переговорів, і я сподіваюся, що ми досягнемо його якомога швидше – не через помилки, а через добру волю. І нарешті, нам потрібно модернізувати наші армії. Армій ХХ століття вже недостатньо. Сьогодні українці, наші партнери, отримали найпередовіший досвід воєнного часу. І ми повинні використати це для захисту свободи, і ми можемо це зробити, зробимо це разом”, – сказав глава держави.

Він також закликав створити механізм координації, “щоб це запрацювало”.

“Коли я говорив про Збройні сили Європи, я мав на увазі саме це, тому ми можемо використовувати те, чого ми навчилися, і те, що ми вже навчилися, і поділитися цим з нашими партнерами, з усіма нашими союзниками. Єдність і співпраця приносять користь усім нам”, – резюмував Зеленський, подякувавши партнерам і закликавши переконатися, “що наші рішення дійсно працюють протягом десятиліть”.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *