Рішення адміністрації США про зменшення або припинення передачі розвідувальної інформації Україні знижує потенціал у розвідці, а також організації ведення боїв. Однак це не є чимось критичним для України.

Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив генерал-лейтенант Ігор Романенко. За його словами, за час повномасштабної війни, яку РФ уже понад три роки веде проти України, Штати не раз припиняли ділитися з Києвом розвідданими.

“Я нагадаю, що такі рішення були пов’язані з тим, щоб Україна не мала змоги бити далекобійною зброєю, при цьому не тільки тією, яку надає Захід, а й українськими ударними дронамі на великі відстані. Тому Україна вже стикалася з такими обмеженнями. Але як надовго затягнеться таке рішення президента США Дональда Трампа, поки що не зрозуміло”, – сказав він.

Генерал-лейтенант додав, що в Міноборони та ЗСУ постійно шукають шляхи для поліпшення розвідувальних можливостей, однак це не те, що можна зробити швидко. У зв’язку з цим, Україна активно працює з союзниками.

“Труднощі в тому, що США довели до відома всіх союзників: усе те, що вони їм дають, в Україну надходити не може. Тому, наприклад, Велика Британія, яка залюбки б ділилася з Україною своїми розвідданими, цього зробити не може. Але в них також є безпосередньо їхні можливості, і цими можливостями вони готові ділитися з Україною. Я думаю, зараз ведуться активні перемовини між Україною і Францією, тому що саме у цієї країни є свої власні можливості розвідданих, особливо в ядерній сфері. Французи мають і свої різні види розвідки. При цьому не так пов’язані з американцями”, – продовжив Романенко.

Він наголосив, що хоча такі умови й погіршують систему, це не критично. Україна продовжує працювати і для розвитку міжнародної підтримки в цьому питанні, і для розвитку власних можливостей у цьому напрямку.