Чи закінчить Росія війну в Україні до літа: прогноз

У ISW дійшли думки, що російський диктатор сформулював теорію перемоги, яка покладається на поступове, повзуче просування в Україні.

Російська сторона, вочевидь, не планує закінчувати війну найближчими місяцями, адже генштаб РФ планує операції, що триватимуть до літа, а можливо й до осені. Про це йдеться в новому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Російське командування, ймовірно, діє, керуючись припущенням або прямим знанням про те, що президент Росії Володимир Путін не має наміру припиняти війну в Україні найближчим часом”, – кажуть аналітики.

На це їх наштовхнула зокрема активність росіян на лінії Куп’янськ-Борова-Лиман. Спроби охопити Куп’янськ і захопити інші території на Харківщині майже напевно потребуватимуть від агресора багатомісячних зусиль, щоб пройти ще до 30 кілометрів і захопити на цьому шляху низку невеликих населених пунктів, підтримуючи при цьому логістику через річку Оскіл.

Українські та російські військові блогери припускають, що російське військове командування може планувати захоплення міста Великий Бурлук, щоб вибудувати суцільну лінію фронту від Вовчанська на півночі до Куп’янська на півдні. Наразі російські війська перебувають на відстані 30-35 кілометрів від Великого Бурлука, і відповідно їм знадобиться від півроку до року на повільне, виснажливе просування до цього міста, оцінюють в ISW ці припущення.

“Російські командири, здається, не занепокоєні швидкістю або послідовністю їхнього просування в Україні, ймовірно, тому, що вони вірять, що війна триватиме, поки Росія не переможе Україну у військовому відношенні”, – кажуть аналітики.

Аналізуючи публічні заяви Путіна, в ISW дійшли думки, що російський диктатор сформулював теорію перемоги, яка покладається на поступове, повзуче просування в Україні, яке може тривати нескінченно довго. І на переговорах він вимагатиме віддати йому все, або він візьме це з часом військовим шляхом. Військове командування РФ, очевидно, у своїх планах виходить саме з такої позиції, кажуть аналітики.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *