Чи вручатиме поліція повістки: Вигівський дав відповідь
Вигівський звернув увагу на те, що “поліцейські безпосередньо не вручають повістки в ТЦК та СП, адже це не передбачено законом”.
Поліцейські спільно із представниками ТЦК та СП беруть участь в оповіщенні військовозобов’язаних, перевіряють документи, але повістки не вручають. Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” розповів голова Національної поліції Іван Вигівський.
“Що стосується повноважень, яких раніше не було у поліції, то це участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками ТЦК та СП”, – заявив він.
Вигівський звернув увагу на те, що “поліцейські безпосередньо не вручають повістки в ТЦК та СП, адже це не передбачено законом”.
Він пояснив й компетенцію поліції щодо перевірки документів й наголосив, що така норма спрямована на дотримання військовозобов’язаними законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Вигівський стверджує, що поліцейські мають право перевіряти документи у всіх чоловіків віком від 18 до 60 років, незалежно від підстав, визначених законом України “Про Національну поліцію”. У таких випадках поліція працює за зверненнями від ТЦК і СП, а в них міститься інформація про людину.
Якщо чоловік на вулиці не пред’явить документи на вимогу поліції, то він може бути затриманий
Якщо до підрозділу поліції в установленому порядку від ТЦК надходило звернення щодо особи, тоді у поліцейські мають право на здійснення адміністративного затримання.
Якщо під час перевірки документів у особи є документ, що посвідчує його особу, проте відсутній військово-обліковий документ, в такому випадку поліцейський документує цей факт, після чого з метою надання правової оцінки діям особи матеріали надсилає до ТЦК.
Це буде у випадку, якщо звернення ТЦК до підрозділу поліції щодо доставлення саме цієї особи не надходило, заявив голова Національної поліції України Іван Вигівський/
У тому випадку, якщо до підрозділу поліції в установленому порядку від ТЦК надходило звернення щодо цієї особи, тоді у поліцейські мають право на здійснення адміністративного затримання та доставлення особи до відповідного ТЦК.
“А якщо під час перевірки у особи відсутні військово-облікові документи та документи, що посвідчують особу, поліцейський може здійснювати адміністративне затримання для встановлення особи. Воно може тривати не більш як три години, – додав він.
За його словами, якщо ж установлено особу, яка відповідно до звернення ТЦК вчинила адміністративне правопорушення, то в такому випадку поліцейський уповноважений на здійснення адміністративного затримання та доставлення військовозобов’язаного до ТЦК.
Comments (0)