Чи регулярні удари по столиці РФ змусять Путіна припинити війну

Уся територія Кремля, за словами експертів, є абсолютно легітимною ціллю, як і російське міністерство оборони.

Ворог щоденно атакує Київ та інші регіони країни десятками, а то й сотнями “шахедів”. Натомість до Москви українські дрони вже давно не долітали. Востаннє це було у вересні 2024-го. Тоді один із наших безпілотників усе-таки дістався Московського НПЗ, який після атаки зупинив перегонку нафти. Можливо, й опісля були спроби “дотягнутися” до російської столиці. Але успіху вони не мали. “Якщо ми хочемо змусити Путіна боятися нас, змусити Трампа зважати на нас, змусити європейців поважати нас, нам треба досягти паритету в атаках столиць. Завдання долетіти до Москви має стати архіважливою національною, державною метою. Не забуваймо, що саме в Москві перебуває смерть Кощія”, — вважає офіцер ЗСУ, радіоінженер, спеціаліст з аер

— Звісно, хотілося б, щоб наші дрони щодня долітали до Москви, аби тамтешня еліта не почувалася у безпеці, — зауважує Іван Ступак, військовий експерт, ексспівробітник СБУ. — Але маю сумнів, що такі атаки змінять ставлення російської еліти до війни. Так, за даними американського Інституту вивчення війни (ISW), вона не зацікавлена в її завершенні у найближчому майбутньому шляхом переговорів. Бо, доки триває війна, путінський режим існує. Ще менше надії, що, не почуваючись у безпеці, російські еліти вдадуться до якогось заколоту проти господаря Кремля. Щоправда, росіяни доволі боляче реагують, коли українські безпілотники долітають до Москви чи Санкт-Петербурга.

— Варто зазначити, що Москва просто кишить військовими об’єктами, котрі б могли бути цілями для ударів українських дронів, — додає Олег Жданов, полковник запасу ЗСУ, військовий аналітик. — Уся територія Кремля є абсолютно легітимною ціллю, як і міністерство оборони РФ. У Москві є десятки підприємств, що працюють на ВПК, науково-дослідних інститутів. Зрештою, Москва — найбільший транспортний вузол російської держави, там зосереджені чи не всі логістичні ланцюжки, включно з повітряними. І що частіше закриватимуть тамтешні аеропорти через атаки, то більших збитків зазнаватиме РФ. Можливе навіть повне закриття повітряного простору. Це був би відчутний удар по російській економіці.

— Чому ж тоді не бомбардуємо Москву? 

● О. Жданов:

— Думаю, що існують певні домовленості між Україною і США не завдавати ударів по російській столиці. Бо інших причин я не бачу. Лише минулого року Сили оборони презентували декілька засобів, котрі здатні долетіти до Москви. Причому деякі безпілотники вже туди долітали. Наприклад, у травні 2023 року дрон влучив у купол Сенатського палацу Кремля. І це справді спричинило чималий переполох серед росіян. Адже вони бачили: якщо влада не може захистити столицю, де перебуває вище військово-політичне керівництво РФ, то що тоді казати про регіони.

— Так, після того противник навіть притягнув до Москви ЗРК “Панцирь-СА”. Це унікальна версія системи ППО, яка була створена для арктичного регіону, — каже Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив”. — Тобто, мабуть, одна з причин, чому наші дрони не долітають до Москви, це висока щільність ППО в російській столиці та області, пробитися через яку дуже важко. Але можливо.

На мою думку, нині основна увага Сил оборони зосереджена на ударах по інших об’єктах РФ — нафтопереробних заводах, нафтобазах, аеродромах, військових заводах. Чому? Бо якщо розбомбити базу з авіаційним пальним в Енгельсі, то це відразу позначається безпосередньо на фронті, на можливостях ворожої армії заправляти літаки з тими ж КАБами, які руйнують наші фортифікації.

● І. Ступак:

— Захід боїться, що удари українських дронів по Москві можуть спровокувати Путіна до застосування ядерної зброї. Та й, напевно, у нас і недостатньо ще засобів, котрі здатні долетіти до Москви. Наприклад, дрон-ракета “Пекло” може подолати відстань до 700 кілометрів. Але її масового, серійного виробництва ще нема.

— I все-таки — чи могли б такі удари по Москві, Кремлю пришвидшити завершення війни?

● О. Жданов:

— Цілком. Навіть не важливо, чи було би влучання у ціль. Сам факт оголошення повітряної тривоги в Москві мав би на жителів російської столиці сильний психологічний вплив. Ще більшим він би був, якби не спрацювали засоби ППО.

● І. Ступак:

— Якщо і будуть прильоти по будинках російської еліти, згорить Кремль і мавзолей, то нашим бійцям на фронті легше не стане. Росіяни не повстануть проти Путіна. А лише вимагатимуть від нього вдаватися до більш масштабних ударів по Україні.

● О. Коваленко:

— Трішки не згоден із колегою. Якщо Москву системно атакуватимуть дрони, то противникові доведеться перекидати засоби ППО із зони бойових дій і там послаблюватиметься ешелонована система ППО. За таких умов вражати і ворожу техніку, і ворожі війська стане значно простіше.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *