РФ може тримати біля Польщі сотні атомних боєголовок: Путін готується до нового нападу

Сікорський наголосив, що за 200 км на північ від Варшави розташований російський анклав.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що Російська Федерація може тримати близько сотні атомних боєголовок у Калінінграді.

Сікорський під час церемонії відкриття Ukraine Recovery Conference 2024 зауважив, що за 200 км на північ від Варшави розташований російський анклав – Калінінград. На його думку, Росія може тримати там сотню атомних боєголовок, тож ризики щодо нападу на Європейський союз ЄС цілком існують.

“Білорусь знову ж таки поруч. Тобто це означає, що напад на Європейський союз є абсолютно вірогідним”, – додав він.

Міністр нагадав про російські ракети, які вже неодноразово “залітали” до Польщі під час обстрілів по Україні.

“Часом вони пролітають нашою територією і повертаються знову до України. Інколи вони випадково залітають в наш повітряний простір. Навіть в західну частину Польщі. Це дуже близько. Небезпека є більшою, ніж деякі люди про це думають”, – заявив Радослав Сікорський.

Хто такий Радослав Сікорський

Польський політик, політолог і журналіст.

У 2005-2007 роках — міністр оборони Польщі, з листопада 2007 по вересень 2014 і з грудня 2023 року – міністр закордонних справ в уряді Дональда Туска.

До 2007 року перебував у партії Право і справедливість, в даний час є членом Громадянської платформи, пише Вікіпедія.

22 грудня 2023 року Скіроський прибув в Україну. Це була його перша закордонна поїздка на посаді глави польського МЗС.

На брифінгу в Києві Сікорський заявив, що Польща хоче бачити Україну членом Європейського Союзу в кінці десятиліття – і в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Він додав, що Польща є справжнім другом України, і “зараз, коли на фронті патова ситуація, ця ситуація є випробуванням цієї дружби”.

“Ми також усвідомлюємо, що якщо Україна переможе, це зміцнить моральний дух не лише самої України, але і всього вільного світу, тому Україна повинна перемогти”, – заявляв глава польського МЗС.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *