Чи обов’язково проходити ВЛК при оновленні облікових даних: пояснюють в ТЦК

Сам факт проходження медкомісії не означає, що завтра ви станете солдатом.

Після приходу до ТЦК військовозобов’язаних не завжди відправляють на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). А тих, хто її пройшов, зовсім не обов’язково мобілізують. Про це в інтерв’ю “Громадське” розповів заступник начальника мобілізаційного відділу ТЦК Солом’янського району Києва Павло Литвин.

Він зауважив, що окремої повістки на проходження ВЛК не існує. На медогляд відправляють в межах процедури оновлення облікових даних. 

“В інтернеті із цього приводу пишуть бозна-що. Насправді існують лише два види повісток: для уточнення облікових даних і для мобілізації на військову службу. Останню в народі називають “бойовою”, – пояснює військовий. 

За словами Литвина, під час воєнного стану військовозобов’язані мають проходити ВЛК щороку, у мирний час раз на 5 років. 

(Тут варто зауважити, що речник Міноборони Дмитро Лазуткін нещодавно казав дещо інше. За його словами, висновки ВЛК дійсні 5 років, а вимога про щорічне проходження ВЛК “не є юридично зафіксованою”.)

“За результатами ВЛК людина або отримає відстрочку від мобілізації, або ж буде визнана придатною чи непридатною для проходження військової служби. Цей статус і вплине на можливість подальшої мобілізації, але не означає її негайність. Пройшовши ВЛК, військовозобов’язаний не обов’язково моментально отримує ту саму “бойову” повістку”, – стверджує Литвин.

Разом з тим, як пояснює військовий, направлення на медогляд дають не всім, хто з’являється на порозі ТЦК – тут індивідуальний підхід.

“Якщо людина багато років не оновлювала дані про стан здоров’я — зрозуміло, що її негайно треба відправити на ВЛК”, – каже військовий. 

Водночас відправки на огляд військово-лікарської комісії можуть уникнути люди з бронюванням — наприклад, військовозобов’язані, які працюють у критичній інфраструктурі. Як пояснив Литвин, недоцільно направляти на медогляд громадянина, якого все одно не будуть мобілізовувати найближчим часом.

“На військово-лікарську комісію відразу направляють людину, щодо якої треба з’ясувати, чи придатна вона загалом до військової служби. Якщо ж цієї потреби немає, ВЛК не залучатимуть. Якби ми всіх направляли на ВЛК, комісія не витримала б такого навантаження”, – каже він.

Як пояснив Павло Литвин, на проходження лікарської комісії відводиться чотири робочі дні, але це за умови, що людину не треба відправляти на додаткове обстеження і діагностику. Причому направлення на дообстеження дає сімейний лікар, і від ВЛК та ТЦК тут нічого не залежить. 

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *