20 Квітня, 2025 08:38

Шість років колонії за вірш Шевченка: у Росії влаштували судилище над 19-річною дівчиною

У Росії 19-річну Дар’ю Козирєву можуть засудити до шести років колонії загального режиму за “дискредитацію армії РФ”. Приводом для обвинувачення стали дії, пов’язані з Тарасом Шевченком — зокрема, цитата з “Заповіту”, наклеєна на пам’ятник у Петербурзі, та інтерв’ю для проєкту “Північ.Реалії”.

Про це повідомляє видання zona.media. 24 лютого 2023 року, в річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Дар’я наклеїла на пам’ятник Тарасові Шевченку аркуш з рядками з “Заповіту”: “Поховайте та вставайте, Кайдани порвіте І вражою злою кров’ю. Волю окропіте”.

Цей символічний вчинок російська влада трактувала як кримінальний злочин. Пізніше до справи додали ще один епізод – інтерв’ю Дар’ї, де вона висловила антивоєнну позицію. Обидва випадки об’єднали у справу за статтею про дискредитацію армії.

На судовому процесі з боку обвинувачення лунали не лише абсурдні твердження, а й ксенофобні натяки. Світлана Друговейко-Должанська розкритикувала експертизу звинувачення. Прокурор Руських у відповідь спробував натякнути на українське походження прізвища Друговейко-Должанського.

Розкритикував експертизу звинувачення та лінгвіст Ігор Жарков. Цього разу прокурор Руських натякнув на єврейське походження Ігоря Жаркова, запитавши, яке по-батькові у його батька, якщо по-батькові Жаркова – Веніамінович.

Аргументи захисту суд до уваги не взяв. Усі зауваження адвоката Рафаїля Полякова щодо численних процесуальних порушень, абсурдності лінгвістичної експертизи та відсутності злочинного наміру з боку Козирєвої також були проігноровані.

Саме інтерв’ю, яке стало другим епізодом справи, було змонтоване та опубліковане журналістами — Дар’я до технічного процесу не мала жодного стосунку.

Встигла в суді виступити і сама Дар’я Козирєва. Вона розповіла, що Тарас Шевченко є її улюбленим поетом, і в його віршах не може бути “дискредитації” армії Російської Федерації, оскільки він жив у той час, коли ще не існувало Російської Федерації. Мотивом для своїх антивоєнних акцій Дар’я назвала “заспокоєння власної совісті”.

Дар’я відмовилася визнати провину, назвавши статтю, за якою її судять, злочинною і такою, що суперечить Конституції РФ. Вона прямо заявила: “Самодискредитація цієї армії досягла граничного значення. І, відповідно, будь-яке висловлювання проти неї дискредитувати вже нічого не може”.

Своє останнє слово Дар’я почала з рядків Тараса Шевченка: “Наша дума, наша пісня. Не помре, не загине… От де, люди, наша слава, Слава України!”. Прокурор перебив її з вимогою перекласти українські слова. Козирєва лише усміхнулась і продовжила – українською.

10 квітня 2025 року суддя Оврах оголосив завершення судового слідства. Прокурор зажадав шість років колонії і негайного взяття під варту. Вирок має бути винесено 18 квітня о 17:30.

Шість років колонії за вірш Шевченка: у Росії влаштували судилище над 19-річною дівчиною. Фото і відео

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *