Скільки авіації треба Україні, щоб “тримати” фронт: військовий льотчик здивував відповіддю

За словами військового, нам не вистачає озброєння на авіації.

Навіть 35 вертольотів достатньо Україні, щоб перекрити всю лінію фронту для виконання завдання по секторах. Це не солдати, яких потрібно дуже багато.

Про це пілот 11-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ на позивний “Вікінг”, у якого понад 100 бойових вильотів, розповів в інтерв’ю ведучій ТСН Наталії Островській.

За його словами, нам вистачає вертолітної авіації , однак не вистачає сучасного озброєння на ній. 

“Щоб було нормальне кероване озброєння, щоб можна було вдень та вночі десь зависнути та керованою ракетою вразити їдучий танк. Зараз немає можливості такого робити, тому що ті керовані ракети, які є у нас на озброєнні, ще радянського типу. Якщо їх використовувати – це буде політ в один кінець. Навіть цією ракетою ніхто не встигне вразити якісь танк чи БТР – швидше вразять вертольот… Хоча б можна було переобладнати наші вертольоти, це поставити нову авіоніку та озброєння – це буде, як “Апач” на мінімалках (мова йде про AH-64 Apache, американський основний ударний вертоліт, – ред.), але радянського типу… Але маємо, що маємо”, — розповів “Вікінг”.

Військовий розповів, наскільки виросла його зарплата.

“Грошей багато не буває, але якщо брати зарплату, яка була до повномасштабного вторгнення, це була сума, якої, чесно кажучи, не вистачало просто для життя, якщо є дитина та дружина. Було дуже багато скандалів з приводу того, що у військових зарплата не така, яка вона може бути. І потім вже перед початком повномасштабного вторгнення зарплатню дуже швидко підняли. Це було десь за місяць до вторгнення”, — розповів пілот.

За словами “Вікінга”, пілотів в Україні цінували і до великої війни.

“На прикладі 2014-2015 років, я не виконував тоді ніяких завдань тому що був ще курсантом, але з розповідей побратимів, які брали участь у цих завданнях… вони показали, що армійська авіація — це дуже важлива складова в армії, яка мобільно може виконувати різні завдання: десантування військ, зупинити колону ворожої техніки та дуже швидко доставити поранених до шпиталю, щоб надати їм медичну допомогу”, — каже військовий.

Зараз “Вікінг”, як пілот вертольоту Мі-24, виконує бойові завдання з ураження ворожої техніки та особового складу.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *