Україна передала США варіант угоди щодо копалин: в ЗМІ розкрили деталі

Президент Зеленський хоче зустрітися з Трампом у Вашингтоні для особистого обговорення деталей угоди.

Головне:

  • Україна передала США свій варіант угоди про корисні копалини
  • Ключова пропозиція – зменшити фонд з $500 млрд до $100 млрд
  • Зеленський прагне особисто обговорити угоду на зустрічі з Трампом

Україна направила Сполученим Штатам власний варіант угоди з видобутку корисних копалин. Президент України Володимир Зеленський хоче зустрітися з Дональдом Трампом наступного тижня у Вашингтоні. Про це пише NV, посилаючить на джерела в українській владі.

За даними видання, документ передали спецпредставнику президента США Кіту Келлогу, який після візиту до Києва уже прямує до Вашингтона для зустрічі з американським лідером. В українській версії угоди пропонується суттєво зменшити розмір фонду, в який надходитимуть кошти від видобутку ресурсів на підконтрольних територіях.

“США пропонували розмір цього фонду встановити у розмірі 500 млрд дол. Ми зараз зменшили цю пропозицію до 100 млрд дол і передали Келлогу”, – зазначила джерело видання.

В оновленій українській версії угоди також йдеться, що фонд має використовуватися виключно для інвестицій в економіку України.

“Основною причиною приїзду Келога до Києва стала ця угода. Трамп йому сказав: у тебе одна задача — угода. Тому над нею працювали всі три дні, поки Келлог був у Києві”, – розповів співрозмовник видання.

Україна також передала запит на особисту зустріч Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Вашингтоні наступного тижня. Український президент хоче особисто обговорити остаточні умови угоди.

Американська сторона наголошує, що угода має виключно комерційний характер і не передбачає гарантій безпеки для України. Також у рамках домовленостей Вашингтон не бере на себе зобов’язань щодо подальших інвестицій.

За версією угоди США, пропонується зберегти розмір фонду на рівні $500 млрд, але 100% власності залишатиметься під контролем США. Україна має передати у фонд дві третини майбутніх доходів від копалин, а США — третину, яка вже була надана Києву у вигляді військової допомоги. Крім цього, угода охоплює не лише корисні копалини, а й видобуток нафти та газу. Водночас доходи від портів у фінансову модель не включені.

Україна передала США варіант угоди щодо копалин: в ЗМІ розкрили деталі
Що таке рідкоземельні метали / Інфографіка: Главред

Позиція Києва та внутрішні дискусії

Остаточне рішення щодо угоди ще не ухвалене. Президент Зеленський провів нараду з найближчим оточенням, зокрема з очільником ГУР Кирилом Будановим.

“Позавчора відбулась нарада з очільниками різних відомств, яка була присвячена угоді щодо копалин. Вона була емоційною. Президент і голова ГУР Кирило Буданов там навіть трохи посперечались щодо угоди, бо у них на деякі речі розійшлися погляди. Але, зрештою, президент схиляється до того, що угоду в якомусь покращеному вигляді треба буде підписати”, – сказав співрозмовник Radio NV.

Водночас низка українських посадовців висловлює занепокоєння жорсткішими умовами угоди, проте визнає необхідність підписання документу для продовження співпраці зі США у сфері мирного врегулювання війни.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *