Небезпечні “дзвіночки” для Путіна: між Китаєм і Росією пробігла чорна кішка

Накопичених розбіжностей між Китаєм і Росією дуже багато.
Небезпечні 'дзвіночки' для Путіна: між Китаєм і Росією пробігла чорна кішка
Як РФ і Китай приховуватимуть свої розбіжності / колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com, Кремль

Про що мова:

  • Співпраця РФ і Китаю — це стратегія проти США
  • Що станеться, коли інтереси Росії та Китаю перестануть збігатися

Росія та Китай демонструють зближення позицій, поки їхні національні інтереси збігаються. Однак, коли основа для спільних дій зникне, відносини між країнами можуть змінитися, вважає Дмитро Єфремов, доцент кафедри міжнародних відносин Національного університету “Києво-Могилянська академія” та експерт Української асоціації китаєзнавців.

Єфремов підкреслив, що на даний момент співпраця між Росією та Китаєм значною мірою базується на їхньому спільному протистоянні зі Сполученими Штатами. Однак, якщо спільний інтерес зникне, це може призвести до охолодження відносин.

“Але коли економічні інтереси країн не збігаються, коли для китайських компаній виникають ризики ведення бізнесу з Російською Федерацією, коли існують ризики того, що відкриті кордони спровокують значну міграцію росіян із РФ на територію Китаю, це суперечитиме національним інтересам цієї країни. І, звичайно ж, Китай віддаватиме пріоритет своїм національним інтересам”, — пояснив Єфремов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Небезпечні 'дзвіночки' для Путіна: між Китаєм і Росією пробігла чорна кішка
Позиція Китаю / Інфографіка: Главред

Також експерт зазначив, що в майбутньому інформація про відносини РФ і Китаю може стати менш публічною, щоб приховати потенційні розбіжності та уникати акцентування на невирішених проблемах між країнами.

“На мій погляд, накопичених розбіжностей між Китаєм і Росією дуже багато. Поки що лідерам обох країн у зв’язку зі специфічною ситуацією, в якій кожна країна виявилася, хоча ці ситуації несхожі одна на одну, вигідно демонструвати дружбу і підкреслювати, скажімо, позитивні аспекти двосторонніх відносин. Тому ми бачимо ці дзвінки, ці часті візити, слова взаємної підтримки тощо. Але як тільки ця підстава для їхніх позитивних взаємин зникне або зміниться, вони дуже скоро зміщуватимуть фокус своєї риторики до якихось гостріших проблем, властивих їхнім двостороннім відносинам”, — висловив думку експерт.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *