Підлога встелена доларами: головний психіатр ЗСУ надто розбагатів з початку повномасштабного вторгнення РФ

Лікаря підозрюють у незаконному збагаченні під час повномасштабної війни з Росією. Що про нього відомо.

Як повідомила пресслужба СБУ, підозрюваний є заступником голови Центральної ВЛК та ухвалює рішення щодо придатності військових до проходження служби. Його затримали за сприяння міністра оборони Рустема Умєрова та головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, пише газета “Експрес“.

Лікарю загрожує до 10 років позбавлення волі

Ім’я підозрюваного не називають, однак за інформацією ЗМІ, посаду головного психіатра ЗСУ обіймає Олег Друзь. Той факт, що підозру отримав саме Друзь, підтвердив і народний депутат Олексій Гончаренкоу Telegram.

За даними слідства, фігурант за майже три роки війни придбав низку об’єктів нерухомості в Києві, Одесі та Київські області, а також кілька автівок.

Повідомляється, що психіатр придбав:

  • приватний будинок в Обухівському районі Київської області;
  • 2 квартири в Києві;
  • 1 квартиру в Одесі;
  • 2 земельні ділянки в Обухівському районі Київської області;
  • БМВ Х7 2024 р.в.;
  • БМВ Х7 2022 р.в.;
  • БМВ Х5 2023 р.в.;
  • БМВ Х3 2022 р.в.;
  • інше майно.

Усе це підозрюваний не вказував у своїй декларації та оформив майно на свою дружину, доньку, синів та інших сторонніх осіб. Під час обшуків у нього також знайшли 152 тисячі доларів та 34 тисячі євро.
Його підозрюють у незаконному збагаченні (ст. 368-5 ККУ) та декларуванні недостовірної інформації (ст. 366-2 ККУ). Зараз на його активи хочуть накласти арешт, а йому самому обрати міру запобіжного заходу. Лікарю загрожує до 10 років позбавлення волі.

Що відомо про Олега Друзя?

За інформацією Гончаренка, у 2017 році тодішній міністр оборони Степан Полторак відсторонив його з посади начальника клініки психіатрії головного воєнного клінічного госпіталя через скандал. Тоді Друзь сказав, що 93% учасників АТО є потенційною загрозою для суспільства.

“В 2017 році Друзя затримали за підозрою у 52 тис. гривень хабаря від призовника. Кошти передавалися за висновок військово-медичної комісії Міноборони про непридатність до військової служби. Але досі невідомо, чим закінчився суд. Судячи з новин і покупок за 2022-2024 рік — все було чудово”, — додав нардеп.

Активіст та правозахисник Олег Симороз додав, що у 2017 році його також затримувало СБУ, а сама справа “досі лежить в суді”.

 

“Яким треба бути впевненим в безкарності або “зажравшимся”, аби купувати нові автівки за урахуванням посади. І це не лише про фігуранта, але й в цілом про систему антикорупції. Тобто можна рік у рік брати авто, що офіційно тобі не по карману, і спокійно почуватись. А скільки в нас ще таких?” — прокоментував затримання психіатра ексрадник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *