10 Жовтня, 2024 3:27 am

Кабмін ухвалив рішення щодо оновлення даних в ТЦК для українців за кордоном

Українські чоловіки, що наразі перебувають за кордоном, зможуть оновити свої дані в ТЦК онлайн.

Кабмін прийняв постанову про реалізацію експериментального проекту щодо уточнення облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.

Метою експериментального проекту є забезпечення можливості виконання особами військового обов’язку, зокрема в частині дотримання правил військового обліку.

Як оновити дані перебуваючи за кордоном

Для уточнення облікових даних особі необхідно встановити електронний кабінет призовника на електронний пристрій та пройти електронні ідентифікацію та автентифікацію з використанням електронного підпису.

Після чого необхідно внести свої дані разом з відомостями про:

  • прізвище,
  • власне ім’я та по батькові,
  • дату народження,
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків,
  • серію чи номер паспорта громадянина України

Надалі внесені дані автоматично передаються до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних та резервістів засобами електронного кабінету.

Що відбувається після оновлення даних

За результатами уточнення облікових даних, особа автоматично отримує відомості з Реєстру чи військовообліковий документ в електронній формі.

Нагадаємо, наприкінці минулого місяця, за рішенням МЗС України, закордонні дипломатичні установи припинили надавати консульські послуги чоловікам призовного віку.

Детальніше про обмеження консульських послуг для чоловіків за кордоном – можна дізнатись в матеріалі РБК-Україна.

Однак, сьогодні, 17 травня, в Міністерстві закордонних справ України повідомили, що закордонні українські дипломатичні установи з 18 травня відновлять прийом заяв на вчинення консульських дій чоловікам призовного віку. Однак є нюанс.

У МЗС повідомили, що відтепер поряд із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, заявники мають також подати свій військово-обліковий документ у паперовому або електронному вигляді.

“При цьому слід звернути увагу, що паперовий документ можна буде подавати лише до початку роботи електронного кабінету призовника, в якому кожен зможе самостійно сформувати електронний документ”, – пояснили в МЗС України.

Що передувало

З 23 квітня закордонні дипломатичні установи припинили надавати консульські послуги чоловікам призовного віку.

При цьому це рішення різко сприйняла частина суспільства. Глава МЗС України Дмитро Кулеба тоді заявив, що особисто доручив вжити заходів щодо відновлення “справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном”.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *