5 Грудня, 2024 4:24 pm

“Хитрий Путін чекав три роки”: у чому суть мирного плану спецпосланця Трампа

Кіт Келлог може запропонувати “похмурий компроміс для похмурої війни”.

Обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога на посаду спеціального посланника з питань України. У зв’язку з цим журналісти CNN пояснили, який вигляд може мати завершення війни Росії та України. Як пише видання, це “велике дипломатичне питання”. Якщо говорити коротко, то припинення вогню заморозить лінію фронту – і обидві сторони будуть змушені сісти за стіл переговорів.

Келлог виклав свій мирний план у квітні. У ньому війна називається “кризою, якої можна було уникнути та яка через некомпетентну політику адміністрації Байдена… втягнула Америку в нескінченну війну”.

На думку Келлога, адміністрація нинішнього президента США надавала Україні занадто мало летальної допомоги та занадто пізно. Рішення Трампа передати першу летальну допомогу Україні 2018 року показало силу, необхідну для протистояння російському диктатору Путіну. Келлог вважає, що потрібно було передати Києву більше зброї ще до повномасштабного вторгнення або одразу після нього, щоб Україна могла перемогти.

Мирний план Келлога – у чому суть

На думку майбутнього радника Трампа, вступ України до НАТО – дуже віддалена перспектива, запропонована Києву на знак символічної солідарності, і що його слід відкласти на невизначений термін.

Майбутня допомога США – ймовірно, у вигляді кредитів – залежатиме від переговорів України з Росією. США озброюватимуть Україну тією мірою, якою вона зможе захистити себе і зупинити будь-які подальші російські наступи до і після мирної угоди.

Лінії фронту мають бути заморожені в рамках режиму припинення вогню і встановлення демілітаризованої зони. За це Росія отримає обмежене пом’якшення санкцій та повне пом’якшення лише після підписання мирної угоди, яка влаштує Україну.

Податок на експорт російських енергоносіїв піде на відновлення України.

Київ не проситимуть відмовитися від повернення окупованих територій, але домагатися цього буде можливо лише дипломатичним шляхом.

Демілітаризовану зону, ймовірно, потрібно буде охороняти, можливо, із залученням військ НАТО або солдатів з інших країн, що не приєдналися, між двома сторонами.

Хоча Келлог хоче, щоб США ще більше озброїли Україну, він визнає, що зробити це США не зможуть. У плані зазначається, що Сполучені Штати виробляють 14 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 на місяць, які Україна може витратити всього за 48 годин.

CNN зазначає, що цей мирний план може дуже сподобатися “хитрому і брехливому” Путіну.

З одного боку, план надає Україні шанс покласти край насильству в той час, коли вона програє на всіх фронтах і відчуває гостру нестачу основних людських ресурсів. Водночас, він починає вигідний для Кремля процес.

“Використання припинення вогню і слабкості Заходу – його [Путіна] сильна сторона, момент, якого він чекав майже три роки. План приймає втому Заходу, те, що його виробництво озброєнь не може йти в ногу з часом, і що його цінності марнотратні. Він також мало враховує те, що Росія зробить, щоб порушити його бачення”, – зазначають журналісти.

“Це похмурий компроміс для похмурої війни. Він може і не покласти їй кінець, а відкрити нову главу, коли західна єдність і підтримка почнуть руйнуватися, в той час, як Путін просувається, і за столом переговорів, і на фронті – все ближче до своїх цілей”, – резюмували автори статті.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *