“Люди дивляться з осудом”: військовий порівняв службу на фронті і в тилу
Боєць скаржиться, що цивільні ставляться з негативом до людей у військовій формі на вулиці.
Працювати в територіальних центрах комплектування (ТЦК) морально важче, ніж воювати на передовій. Про це в інтерв’ю “Суспільному” розповів військовий на ім’я Ростислав, чиє прізвище не називається.
Бойовий шлях Ростислава почався у Волинській області, де в перші тижні війни з високою вірогідністю очікували вторгнення росіян чи самих білорусів. Пізніше він брав участь у боях за визволення Миколаївщини та правобережної частини Херсонщини. А далі був Бахмут.
“До міських боїв абсолютно ніхто не був готовий, навіть ті, хто воював з 2014 року. Там бували бої “під’їзд на під’їзд”. В одному — росіяни, в іншому — наші. Це психологічно важко. Вони “закидали вагнерами”, а у нас було багато цивільних людей”, — каже Ростислав.
В боях під Бахмутом боєць важко захворів на запалення легенів, почалися проблеми із сердцем. Через це медики визнали Ростислава обмежено придатним до служби, відтак його перевели у тил – до Чернівецького ТЦК. Але ця робота виявилася значно важчою, каже чоловік.
“Повернутись назад (на фронт) хочеться навіть зараз, тому що там легше, там всі в одних умовах. Коли перевівся сюди, то стало важко. Коли ти працюєш в ТЦК — ти просто “погана людина”. Люди дивляться з осудом і на військових, які приїхали у відпустку чи на лікування, та йдуть у військовій формі по місту”, — розповідає Ростислав.
За словами військового, всі 37 чоловіків, з якими він працює зараз, є фронтовиками, яких через поранення та хвороби перевели до ТЦК. Однак вони стикаються з випадками агресії, навіть коли просто йдуть вулицями міста.
“Коли на зупинці бабусі та дідусі починають розказувати: “Такі здорові бугаї, ідіть повоюйте, що вам заважає”. Ми намагаємось вже навіть не відповідати на такі речі, тому що не доведеш”, — каже Ростислав.
Напади на працівників ТЦК в Україні
Як писав УНІАН, останнім часом почастішали випадки відвертої агресії стосовно працівників територіальних центрів комплектування. Так, напередодні у Києві чоловік з ножем напав на військових, які роздавали повістки.
Також ми розповідали, що наприкінці березня кілька жінок напали на машину з працівниками ТЦК на Хмельниччині. Нападниці були обурені тим, що на фронт забирають молодих хлопців, а поліцейські та працівники СБУ залишаються в тилу. Також вони були незадоволені тим, що саме цей автомобіль не на фронті.
Comments (0)